Ainus Torino meister elab eakana Sydneys


Kergejõustik
Esimesed Euroopa meistrid selgitati 1934. aastal Torinos ja ainsaks elusolevaks meistriks on meie kunagine kuulitõukekuulsus Arnold Viiding. 91-aastane vanahärra elab Austraalias Sydneys.

Hiljuti viibis Eestis kuulimeistri abikaasa Maimu Viiding, kelle sõnul abikaasa tunneb jätkuvalt elavat huvi spordi vastu. Sydney olümpia päevil kohtus Viiding ka olümpiavõitja Erki Noolega ja käis koos poja Kalev Viidinguga jälgimas olümpia kuulitõuke finaali.

68 aastat tagasi EM-il kuulitõukes kuldmedali võitnud Viiding väljus tookordsest pinevast võistlusest võitjana alles pärast lisakatset. Nimelt tõukasid nii eestlane kui Soome esindaja Risto Kuntsi põhivõistlusel võrdselt 15.19. Paremus lisakatsel (14.98 ja 14.94) andis EM-tiitli Viidingule.

Tähelepanuväärne on seegi, et Viiding startis esimesel EM-il ka kettaheites, kus saavutas 5. koha 45.51-ga. See koht on jäänudki kettaheites eestlaste parimaks saavutuseks EM-il.

Kui Arnold Viiding viibis 1994. aasta Helsingi EM-i suvel Eestis, kutsuti teda siis ka aukülalisena suurvõistlusele. Eestlasest meistrit tuletati meelde ka neli suve tagasi Budapesti EM-il.

Naistest on vanimaks elusolevaks meistriks sakslanna Lisa Gelius, kes 23. juulil sai 93-aastaseks. Gelius võitis 1938. aasta EM-il Viinis (naistele toimus EM siis esmakordselt ja eraldi meestest) kettaheite 45.58-ga. 80 m tõkkejooksus oli praegu kõrges vanuses elav sakslanna tookord 11,7-ga teine.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare