Algas Konstantin Pätsi elu dramaatilisi hetki käsitleva suvelavastuse "Kostja ja hiiglane" piletite avalik müük

 (3)
Laupäevaleht
LaupäevalehtFoto: Priit Simson

25. juulil esietendub Viinistu katlamajas Eesti Päevalehe ja R.A.A.A.M.i suvelavastus "Kostja ja hiiglane", kus käsitletakse Eesti ühe vastuolulisema riigimehe elu ja võitlust, eelkõige aga hetki, mil tema kätes oli Eesti saatus.

Käsikirja autor Mart Kivastik ja Vene lavastaja Aleksandr Ogarev toovad suvel Viinistus lavale oma versiooni Eesti ajaloo ühest müstilisemast tegelasest Konstantin Pätsist. See ei ole tõde meie viimasest riigivanemast, vaid üks kujutlus ja visand mehest, kes lõi Eesti Vabariigi ja kelle pilgu all libises Eesti pikaks ajaks Nõukogude okupatsiooni alla.

Et Pätsi- ja ajaloohuvilistel tekiks tunnetus Kivastiku loodavast atmosfäärist, toome teieni ühe imepisikese katke käsikirjast:

KOSTJA: Demokraatiat on mõnikord vaja kaitsta ebademokraatlikult! See tundub ebaloogiline, aga see on mõnikord nii.

TAMBEK: Vapsidel oli palju häid ideid... näiteks konstitutsioon.

KOSTJA: Esiteks ma ei saa aru, miks on viimasel ajal tekkinud selline eufooria vapside ümber. Ma ei saa sellest aru. Ja teiseks ma ei vaidle vastu! Ma olen ise ka vaps! Me elamegi nende konstitutsiooni järgi. Aga nad on kriminaalsed, isegi Matti pidi vangi minema, minu väike Matti! Mis selles õilsat on? Aga nad on enamikus vangist väljas, koos me edasi minna poleks saanud. Sirgi hukkumine oli mõnes mõttes paratamatu! Ärge must valesti aru saage, mul on sellest kahju, et selliseid asju juhtub, aga see oli paratamatu!

Samal teemal:

--

Osades on Peeter Tammearu, Elina Reinold, Sulev Teppart, Raimo Pass (Draamateater), Markus Luik (Draamateater), Kristjan Sarv.

Piletite avalik müük algab Piletilevis 6. märtsil. Etendust mängitakse kümme korda - seega tasub kiirustada, et ajaloolisele lavastusele koht saada.

Pileteid saab osta SIIT.

Etenduse korraldab Ekspress Meedia.

Tekkis huvi?
Telli Eesti Päevaleht siit
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare