Avamängu võitnud, kuid kaks järgmist kohtumist kaotanud Houston Rockets alistas vigastatud kesmängija Yao Mingi abita Los Angeles Lakersi 99:87.

Avaveerandi võitis Rockets 29:16, poolajaks juhiti 54:36, kolmanda veerandaja järel 83:54. Lakersit ei päästnud ka viimase neljandiku 33:16 spurt. Võitjate parimana viskas Aaron Brooks 34 punkti, Lakersi tulemuslikum oli 30 silmaga Pau Gasol, superstaar Kobe Bryant piirdus 15 punktiga.

"Ma pole põrmugi üllatunud. Rääkisime vastulöögi andmisest. Läbi ebaõnne, koosseisumuudatuste, üleminekute, vigastuste...me pole kunagi alla andnud ega usku kaotanud," sõnas AP vahendusel Houstonit 23 punktiga toetanud Shane Battier.

Lakersi peatreener Phil Jackson: "Mehed ei näinud ette, et vastane sellisest energiast pakatab. Aga treener võib öelda paljugi, mängijad peavad siiski väljakul tegusid tegema."

Tiitlikaitsja Boston Celtics sai neljandas mängus Orlando Magicu üle ülinapi 95:94 võidu. Otsustava viske tabas lõpusignaali kõlades kokku 21 punkti visanud Glen Davis. Bostoni parimana kogunes Paul Pierce'i arvele 27 silma, Magicu edukaim oli 23 punktiga Dwight Howard.

Orlando kaotuse võttis enda süüks treener ise. "Ainus, kes viimases mängus vigu tegi, olin mina," sõnas Stan van Gundy, kelle sõnul tegid tema hoolealused täpselt seda, mis kokku lepitud ehk noppisid edukalt palle Pierce'i ja Ray Alleni käte vahelt.

Boston - Orlando viies mäng peetakse teisipäeva õhtul Bostonis. Lakers ja Houston kohtuvad samal päeval Los Angeleses. Läinud öösel mängiti vastavalt Orlandos ja Houstonis. Täna õhtul kohtuvad NBA-s Denver Nuggets ja Dallas Mavericks (Denver juhib 3:0) ning Cleveland Cavaliers ja Atlanta Hawks (Cleveland juhib 3:0).