Allen Iversoni debüütmäng Detroit Pistonsi kodusaalis lõppes kaotusega. Iverson suutis mängus valitseva NBA meistri Boston Celticsi vastu visata vaid 10 punkti ning Mootoritelinna meeskond kaotas 76:88.Kui esimese veerandaja Pistons võitis 19:17, siis teise veerandi tahaks Detroidi mängijad unustada - selle võitis Celtics koguni 30:10. Teise poolaja esimese poolega kasvatati edu veel kahe punkti võrra ning viimase veerandi võis Celtics juba pingimehi mängitada (19:27).

Seitsmest mängust kuus võitnud Celticsi parim oli Tony Allen 23 punktiga, Ray Allen lisas 17 ja Rajon Rondo 13 punkti. Kevin Garnett sai kätte 12 ja Kendrick Perkins 10 lauapalli. Kuuest mängust neli võitu kogunud Pistonsi edukam oli Tayshaun Prince 23 punktiga, Will Bynum lisas 11, Iverson ja Rasjeed Wallace 10 punkti. Viimaselt lisaks 11 lauapalli. Pistons kaotas lauavõitluse 7 palliga (38:45), kuid pallikaotus oli neil nelja võrra vähem (16:20). Alla jäädi eelkõige visketäpsuses (protsent 34,7 Celticsi 44,6 vastu).

Los Angeleses alustas Lakers Houston Rocketsi vastu loiult ning kaotas avaveerandi 16:28. teise veerandiga tehti aga kaotatu tasa (34:20) ning teise poolajaga pandi jõujooned selgelt paika (61:34). Kokkuvõttes 111:82. Seni kõik viis mängu võitnud Lakersi edukamad olid Kobe Bryant 23, Pau Gasol 20, Jordan Farmar 16 ja Andrew Bynum 13 punktiga. Gasol oli üleplatsimees lauas - 2 palli ründe- ja 13 kaitselauast. Rocketsi kasuks viskas Aaron Brooks 20 punkti.

Lakersiga hoidis sama sammu Atlanta Hawks, kui viies võit saadi võõrsil Oklahoma City Thunderi üle 89:85. Poolaja 38:41 kaotanud Hawks oli enne viimast veerandit taga 58:62, kuid võitis viimased tosin minutit 31:23 ja kogu mängu nelja punktiga. Joe Johnson juhtis Kullid rünnakuid 25 punktiga, Marvin Williams toetas teda 16 ja Ronald Murray 14 ja Mike Bibby 13 punktiga. Seni kuuest mängust vaid ühe võitnud Thunderi parim oli Kevin Durant 20 punktiga.