Eesti Jahtklubide Liidu peasekretäri Ott Kallase sõnul oli Eesti purjetamisel tänavu väga tugev aasta. "Meie noor esipurjetaja Deniss Karpak tegi tänavu tippmargi maailmameistrivõistluste pronksmedaliga. Maailmataset näitasid ka 470-klassis Merili Randma - Agnes Lill ja Marjaliisa Umb - Elise Umb, purjelauduritest Johannes Ahun ning Finn klassis Harles Liiv, kel jäi olümpiapääsme lunastamiseni vaid paar punkti, mille nad veebruaris Austraalias toimuval MM-il loodetavasti ka võtavad. Ka avamerepurjetamises oli eestlastele suurepärane aasta - jaht Lenny tuli Tõnu Tõniste juhtimisel Melges24 klassis amatööride arvestuses Euroopa meistriks, kapten Mati Sepa meeskond tõi MM-idelt koju hõbe- ja pronksmedali ning maineka Copa del Rey võidu,? tundis Kallas heameelt.

Aasta parimaks meespurjetajaks valitud Deniss Karpak tegi tänavu väga tugeva aasta. Nii võttis Karpak maailmameistrivõistlustelt kindla pronksmedali ning ühtlasi lunastas Eestile Laser-klassis pääsme Pekingi olümpiamängudele. "Tegemist on esimese korraga Eesti olümpiapurjetamise ajaloos, mil meie sportlane võidab täiskasvanute maailmameistrivõistlustelt medali. Sealjuures on märkimisväärne, et Karpak saavutas sellise tulemuse vaid 20-aastaselt, mis tähendab, et loodame temalt järgmiste aastakümnete jooksul näha veel väga palju,? rääkis Kallas. Veel kuuluvad Karpaki tänavuste saavutuste hulka neljas koht Euroopa meistrivõistlustel ja hõbemedal mainekalt Kieli regatilt. Karpaki treener Igor Trofymov pälvis Aasta Treeneri tiitli.

Naiste arvestuses said Aasta Purjetaja auhinna 470-klassi sportlased Merili Randma ja Agnes Lill, kes tänavuselt MM-ilt pöördusid koju kuldlaevastiku 23. kohaga. "Randmal ja Lillel on olnud edukas aasta - nad on oma oskusi ja vormi hästi ajastanud ning teinud läbi suure arengu. 23. koht on 470-klassi kõige parem tulemus sel aastal ning 2008. aasta veebruarikuus toimuval MM-il vormistab naiskond loodetavasti juba ka olümpiapääsme,? ütles Kallas.

Aasta Jääpurjetaja tiitli sai Vaiko Vooremaa, kelle saavutuste hulka kuulus tänavuste Euroopa meistrivõistluste kolmas koht DN-klassis.

Aasta Lühirajajahiks nimetati Melges 24 klassis amatööride arvestuses Euroopa meistriks tulnud Lenny, mille meeskonnas kapten Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Andres Rohtla, Ants Haavel ja Maiki Saaring.

Aasta Avamerejahi tiitli võitis jaht Cabernet, mis kapten Eiki Keertiga roolis ning meeskonnaga koosseisus Lauri Tammik, Ivar Kaup, Kalev Timuska, Urmas Oja, Arvo Eller, Mait Kindlam, Nikolai Korjatskin, Enn Normak saavutas Eesti meistritiitli, võitis Muhu väina regati ning osales edukalt rahvusvahelistel regattidel, sealhulgas Helsingi-Tallinna regatil.

Aasta Üllataja tiitli pälvis kapten Mati Sepp, kelle meeskonna tänavuste saavutuste hulka kuuluvad pronksmedal X-35 MM-ilt, hõbemedal X-99 klassi MM-ilt ning Euroopa ühe mainekaima regati Copa del Rey võit.

Autasustati ka Samsung Eesti Karika 2007 võitjaid, kes selgitati välja kolme pingelise etapi vältel: 25.-27. mail Roomassaare Regatil, 23.-26. augustil Lohusalus Tallinna Jahtklubi karikavõistlustel 2007 ning 21.-23. septembril Pirital Tallinna lahel Tallinna nädala purjeregatil.