Eesti aasta sportlased 1955-2008


Loe veel

MEESSPORTLASED

1955 - Feliks Pirts      (kergejõustik)
1956 - Uno Palu          (kergejõustik)
1957 - Ulvi Voog         (ujumine)
1958 - Uno Palu          (kergejõustik)
1959 - Paul Keres        (male)
1960 - Hanno Selg        (moodne viievõistlus)
1961 - Toomas Leius      (tennis)
1962 - Paul Keres        (male)
1963 - Toomas Leius      (tennis)
1964 - Ants Antson       (kiiruisutamine)
1965 - Toomas Leius      (tennis)
1966 - Mart Vilt         (kergejõustik)
1967 - Jaan Talts        (tõstmine)
1968 - Jaan Talts        (tõstmine)
1969 - Jaan Talts        (tõstmine)
1970 - Jaan Talts        (tõstmine)
1971 - Vambola Helm      (mootorisport)
1972 - Jaan Talts        (tõstmine)
1973 - Ain Vilde         (jääpurjetamine)
1974 - Aavo Pikkuus      (jalgrattasport)
1975 - Aavo Pikkuus      (jalgrattasport)
1976 - Aavo Pikkuus      (jalgrattasport)
1977 - Aavo Pikkuus      (jalgrattasport)
1978 - Aavo Pikkuus      (jalgrattasport)
1979 - Jaak Uudmäe       (kergejõustik)
1980 - Jaak Uudmäe       (kergejõustik)
1981 - Jüri Poljans      (aerutamine)
1982 - Heino Puuste      (kergejõustik)
1983 - Heino Puuste      (kergejõustik)
1984 - Tiit Haagma       (jääpurjetamine)
1985 - Riho Suun         (jalgrattasport)
1986 - Heino Puuste      (kergejõustik)
1987 - Jaan Ehlvest      (male)
1988 - Allar Levandi     (suusakahevõistlus)
1989 - Jaan Ehlvest      (male)
1990 - Jüri Jaanson      (sõudmine)
1991 - Tiit Sokk         (korvpall)
1992 - Kaido Kaaberma    (vehklemine)
1993 - Indrek Sei        (ujumine)
1994 - Ago Markvardt     (suusakahevõistlus)
1995 - Jüri Jaanson      (sõudmine)
1996 - Erki Nool         (kergejõustik)
1997 - Erki Nool         (kergejõustik)
1998 - Erki Nool         (kergejõustik)
1999 - Andrus Veerpalu   (suusatamine)
2000 - Erki Nool         (kergejõustik)
2001 - Andrus Veerpalu   (suusatamine)
2002 - Andrus Veerpalu   (suusatamine)
2003 - Andrus Värnik     (kergejõustik)
2004 - Jüri Jaanson      (sõudmine)
2005 - Andrus Värnik     (kergejõustik)
2006 - Andrus Veerpalu   (suusatamine)
2007 - Gerd Kanter       (kergejõustik)
2008 - Gerd Kanter       (kergejõustik)

NAISSPORTLASED


1967 - Laine Erik        (kergejõustik)
1968 - Laine Erik        (kergejõustik)
1969 - Laine Erik        (kergejõustik)
1970 - Svetlana Tširkova (vehklemine)
1971 - Luule Tull        (mootorisport)
1972 - Raissa Ruus       (kergejõustik)
1973 - Illa Raudik       (allveeujumine)
1974 - Endla Vellend     (vibulaskmine)
1975 - Virve Holtsmeier  (vibulaskmine)
1976 - Liivi Erm         (laskmine)
1977 - Kaire Indrikson   (ujumine)
1978 - Reet Palm         (sõudmine)
1979 - Reet Palm         (sõudmine)
1980 - Marina Trofimova  (ujumine)
1981 - Inna Rose         (laskmine)
1982 - Inna Rose         (laskmine)
1983 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1984 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1985 - Kaija Parve       (laskesuusatamine)
1986 - Kaija Parve       (laskesuusatamine)
1987 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1988 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1989 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1990 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1991 - Kristiina Nurk    (allveeujumine)
1992 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1993 - Oksana Jermakova  (vehklemine)
1994 - Margrit Tooman    (moodne viievõistlus)
1995 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1996 - Erika Salumäe     (jalgrattasport)
1997 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
1998 - Jane Salumäe      (kergejõustik)
1999 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
2000 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
2001 - Heidi Rohi        (vehklemine)
2002 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
2003 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
2004 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
2005 - Maarika Võsu      (vehklemine)
2006 - Kristina Šmigun   (suusatamine)
2007 - Irina Embrich     (vehklemine)
2008 - Kaia Kanepi       (tennis)

VÕISTKONNAD

1969 - Tartu Kalevi korvpallimeeskond
1970 - Tartu Kalevi korvpallimeeskond
1971 - Eesti korvpallimeeskond
1972 - sõudmise Tartu Kalevi kahepaat
1973 - sõudmise Tartu Kalevi neljapaat
1974 - purjetamise Solingu meeskond
1975 - purjetamise Solingu meeskond
1976 - sõudepaar Gennadi Kinko - Tiit Helmja
1977 - Tallinna Kalevi võrkpallimeeskond
1978 - Tallinna Näidislinnuvabriku väravpallinaiskond
1979 - sõudepaar Gennadi Kinko - Tiit Helmja
1980 - rallipaar Eedo Raide - Georg Valdek
1981 - rallipaar Heiki Ohu - Toomas Diener
1982 - rallipaar Vello Õunpuu - Aarne Timusk
1983 - TRÜ korvpallinaiskond
1984 - 100 km maanteesõidu meeskond
1985 - 100 km maanteesõidu meeskond
1986 - Eesti epeemeeskond
1987 - Kalevi korvpallimeeskond
1988 - purjetamise 470-klassi meeskond Tõnu Tõniste - Toomas Tõniste
1989 - Kalevi korvpallimeeskond
1990 - purjetamise 470-klassi meeskond Tõnu Tõniste - Toomas Tõniste
1991 - Kalevi korvpallimeeskond
1992 - purjetamise 470-klassi meeskond Tõnu Tõniste - Toomas Tõniste
1993 - Eesti korvpallimeeskond
1994 - Eesti kahevõistluse meeskond (Markvardt, Levandi, Freimuth)
1995 - Eesti epeenaiskond
1996 - Eesti epeemeeskond
1997 - Eesti kümnevõistlusmeeskond
1998 - Eesti epeemeeskond
1999 - Eesti epeemeeskond
2000 - rallipaar Markko Märtin - Michael Park (Inglismaa)
2001 - Eesti epeemeeskond
2002 - Eesti epeenaiskond
2003 - rallipaar Markko Märtin - Michael Park (Inglismaa)
2004 - sõudmise paarisaeruline kahepaat Endrekson - Gulov
2005 - sõudmise paarisaeruline neljapaat
2006 - sõudmise paarisaeruline neljapaat
2007 - sõudmise paarisaeruline kahepaat Endrekson - Jaanson
2008 - sõudmise paarisaeruline kahepaat Endrekson - Jaanson

TREENERID

1988 - Rein Ottoson          (purjetamine)
1989 - Mihkel Leppik         (sõudmine)
1990 - Mihkel Leppik         (sõudmine)
1991 - Jaak Salumets         (korvpall)
1992 - Rein Ottoson          (purjetamine)
1993 - Jaak Salumets         (korvpall)
1994 - Tiit Tamm             (suusakahevõistlus)
1995 - Rein Sokk             (kergejõustik)
1996 - Rein Sokk             (kergejõustik)
1997 - Rein Sokk             (kergejõustik)
1998 - Anatoli Šmigun        (suusatamine)
1999 - Mati Alaver           (suusatamine)
2000 - Aavo Põhjala          (judo)
2001 - Mati Alaver           (suusatamine)
2002 - Mati Alaver           (suusatamine)
2003 - Mati Alaver           (suusatamine)
2004 - Igor Grinko           (sõudmine)
2005 - Heino Puuste          (kergejõustik)
2006 - Anatoli Šmigun        (suusatamine)
2007 - Vesteinn Hafsteinsson (kergejõustik)
2008 - Vesteinn Hafsteinsson (kergejõustik)

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare