Mullu kettaheites ja kuulitõukes juunioride maailmameistriks kroonitud Margus Hunt teenis esimese Eesti täiskasvanute meistritiitli hoopis kolmandal alal, vasaraheites, kirjutab Sportnet. Viljandi Sakalasse kuuluv Hunt sai kirja kolm õnnestunud heidet ja kõik need (58.39, 61.14 ja 62.94) oleksid talle ka kulla kindlustanud. Tiitlikaitsja Martti Merila piirdus 56.83-ga, pronksi sai mullune hõbe Mauri Zahkna 53.31 eest.

Kolmikhüppes kuulusid Kadrioru staadionil medalid samadele meestele kui mullugi, vaid esimene ja teine vahetasid kohad. Võitis kolmandas voorus 16.22 hüpanud Jaanus Uudmäe. Lauri Leisil õnnestus vaid üks hüpe ning esimese vooru 16.08 andis talle hõbeda. Mullust pronksivõitu kordas Jaanus Suvi 15.91-ga.

Ka meeste 3000 meetri takistusjooksus said medalid samad mehed, kes mullugi. Tiitli kaitses Aleksei Saveljev 9.09,95-ga. Mulluse pronksi vahetas hõbeda vastu Martin Mooses 9.11,60-ga. Kolmandaks jäi eelmise aasta hõbe Kaupo Tiislär 9.16,68-ga.

Naiste kettaheites jätkas meistritiitlite kollektsioneerimist Eha Rünne. Kõigil neljal õnnestunud katsel ketta üle 50 meetri saatnud Rünne parimaks jäi teise vooru 52.83. Kuulitõukes Rünnelt liidrikoha üle võtnud Anu Teesaar oli 44.10-ga teine ja Lea Vahter 42.39-ga kolmas.

Oma esimese meistritiitli võitis Rünne kettaringis 1988. aastal, alates 1992. aastast on ta seda ala meistrivõistlustel ainuisikuliselt valitsenud. Nüüdne meistrikuld oli talle kettaheites kaheksateistkümnes.

Meeste teivashüppes piisas Eigo Siimul tiitli kaitsmiseks vaid ühest hüppest. Viljandi Sakala esindaja ületas esimesel katsel oma algkõrguse 4.80 ning sellest ükski konkurent jagu ei saanud. Teise koha sai nii nagu mullugi Gert Rahnel ja kolmanda tänavune kümnevõistluse Eesti meister Aigar Kukk. Mõlemad ületasid 4.70. Pärasrt algkõrguse ületamist tellis Siimu latile 5.10, kuid sellest ta enam jagu ei saanud.

Meeste 10 000 meetri jooksus oli klass omaette Taivo Püi. Mullu hõbeda saanud nõmmelane läks oma tempos oma teed ning lõpetas ajaga 31.06,65. Tiitlikaitsja Margus Pirksaar kaotas pooleteise minutiga, saades aja 32.36,69. Kolmas oli üheteistkümne lõpetaja seas Hasso Paap 32.51,82-ga.

Naiste 100 meetri eeljooksus sai pikka aega vigastust ravinud Eesti rekordi valdaja Ksenija Balta ajaks 11,93, teise eeljooksu vastutuules võitnud Ebe Reieri tulemus oli 12,41.