20 punkti kogunud maarjamaalased edestasid Prantsusmaad ning kahe meeskonnaga esindatud Hispaaniat.

Võõrustajate ülekaal oli kindel - 28 punkti. Poolraskekaalus võtsid kaksikvõidu Aap Uspenski ja Gennadi Sipelgas, kuigi mõlemad pidid mitmelgi puhul rassima lisaajal.

Eestlaste avapäevade etteasteid mõjutas pikk bussireis. Esimesena matile läinud Kristjan Press (58 kg) võistles veel unes, pöörates end kolmel korral vastasele lausa sülle. Esikoha võtnud David Maia (Portugal) sai 3:0 võidu.

Sama "erksad" olid meie kogenumadki matimehed. Eesti esimene medalilootus tekkis siis, kui Press pisut kosununa sai õiguse võistelda 3. koha pärast itaallase Cristian Amadoriga. Mitmekordne Eesti juunioride meister võitiski.

68 kg meeste konkurentsis jõudis Tanel Rentel samuti 3. koha matshini. Eeringides maadles Rentel vaatamata vigastatud kulmule südilt, kuid lõppvoorus tuli tunnistada portugallase Caspar Fernando 7:0 paremust.

76 kg kaalus murdis Tõnis Tamm sõrmeluu, kuid loobus edasivõistlemisest alles kolmandas ringis. Kuni 85 kg raskuste maadlejate seas esindas Eestit 77-kilone Janek Lätt. Kogenud rammumehena jõudis ta finaali, kus kaotas 2:4.

Peaaegu kohustuslikul kohtunike seminaril osales Tiit Uspenski, nüüd jääb oodata teadet 3. kategooria nõudmiste täitmisest. Reeglid on karmid: oma kohtuniku puudumine FILA turniiril tähendab trahvi.