Eile selgus, et Kärp käis olümpial murtud roietega


Eile selgus, et Kärp käis olümpial murtud roietega
Algo Kärp olümpia teatesõidusRauno Volmar

Roidemurrust taastuval Algo Kärbil ei õnnestunud olümpial teha Petra Majdicit.

3. veebruaril Skandinaavia karikavõistluste etapil Lätis Siguldas sprindivõistluse-eelsel soojendusel vastassuunas sõitnud suusatajaga kokku põrganud Algo Kärp sai alles eile hommikul doktor Toomas Teini külastades teada, et on kuu aega harjutanud ja võistelnud roidemurdu trotsides.

Kärp käis pärast õnnetust uuringutel, ent toonane röntgenipilt katkisi luid ei tuvastanud ja 24-aastane suusamees jätkas olümpiaks valmistumist. Paraku ei jätnud kord tagasi tõmbunud, aga siis jälle võimendunud valu Kärpi kordagi maha, andes veel tugevasti tunda ka 24. veebruaril olümpia teatesõidus ja neli päeva hiljem 50 km distantsil.

Stardib ka Lahti-etapil

„Doktor Tein kompis mu rindkeret ja ütles, et esialgne diagnoos ei pea paika,” selgitas Kärp. „Ta saatis mu ultrahelisse, kus tuvastati ülalt teise ja kolmanda parempoolse roide juures imelikud moodustised – tegu oli roiete kinnikasvamisprotsessiga.”

Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver nentis, et kui ta saanuks Kärpi vaevanud probleemi tõsidusest õigel ajal teada, poleks ta hakanud suusatajat mingil juhul olümpiastartidega piitsutama.

„Doktor Tein märkis, et nüüd pole aga Algol enam midagi hoida ja ta võib hooaega jätkata, kuigi valud pole siiani taandunud,” tõdes Alaver eile pärastlõunal, olles teel täna-homme peetavale Lahti MK-etapile.

Niisiis stardib Kärp ka täna Lahtis 15 km + 15 km suusavahetusega sõidus. „Jah, Tein ütles tõesti, et kuna olen juba kõige hullema perioodi üle elanud, siis mis seal ikka, ja lubas võistelda,” selgitas Kärp. „Sain kaasa hunniku valuvaigisteid, mis enne võistlust sisse võtan.”

Kärbi kõrval osalevad eestlastest meeste suusavahetusega sõidus Andrus Veerpalu ja Eeri Vahtra, naistest stardib vaid Kaija Udras. Homses meeste teate-sõidus esindavad Eestit Peeter Kümmel, Veerpalu, Jaak Mae ning Vahtra.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare