Gerli Liinamäe jõudis elu esimesel GP-l esikümnesse


Gerli Liinamäe jõudis elu esimesel  GP-l esikümnesse
Kui Gerli Liinamäe saab võimaluse veel juunioride GP-l võistelda, ootab treener temalt juba kohta esikuuikus.Reuters

Liinamäe trumbiks on kolmekordsed hüpped, Prantsusmaal sai ta eriti kiita flip’i eest.

Lootustandev iluuisutaja, 15-aastane Gerli Liinamäe sai juunioride GP-etapil Courchevelis kümnenda koha 107,82 punktiga. Esimest korda nii kõrge tasemega võistlusel osalenud Liina-mäe tunnistas, et lühikava (35,02 punkti) tal just kõige paremini välja ei tulnud.

„Tegelikult läks see nässu, olin natuke liiga närvis,” sõnas ta tagasihoidlikult. Küll aga tuli suurepäraselt välja vabakava, kus Liinamäe püstitas 72,80 punktiga isikliku rekordi.

„Olen rõõmus, et võtsin end kokku, nüüd on kogemus olemas,” sõnas Pirita majandusgümnaasiumi õpilane. Liinamäe, kes sai Tallinnas peetud juunioride GP katsevõistlusel teise koha Jasmine Alexandra Costa järel, treenib Tiiu Valgemäe käe all.

Treener Valgemäe, kes töötas aastaid Soomes, tutvustas Prantsusmaal peetud võistlust ka veidi lähemalt.

„Tegelikult oli olukord selline, et Gerli uisutas lühikava vahetult pärast prantslannat, kellele kogu hall meeletult karjudes kaasa elas, ka siis, kui tulid hinded ja Gerli oli juba jääle uisutanud,” rääkis Valgemäe. „Ta ei suutnud end nii kiiresti koguda, loomulikult uisutas ta ka esimest korda nii suures hallis arvuka publiku ees,” lisas Valgemäe.

Pärast lühikava oli eestlanna 16. kohal, ent vabakava tõstis teda koguni kuus kohta ettepoole. 

Väärt õppetunnid

„Vabakavas sooritas Gerli kolm erinevat kolmekordset hüpet, seejuures tuli suurepäraselt välja kolmekordne flip,” rääkis Valgemäe, kelle sõnul oli kuraditosin tüdrukut omaette klassist. Kokku võistles GP-il 29 neidu. „Võistluse lõppedes tulid paljud minu juurde ja vangutasid päid: vapustav vabakava, kahju, et lühikava nii hästi ei õnnestunud. Ütlesin neile, et pole siin midagi hädaldada, algus on tehtud ja järgmisel korral on juba lihtsam,” lausus treener.

Liinamäe õppis palju: esiteks, karta pole vaja, näidata tuleb vaid seda, mida niikuinii oskad. Teiseks, esialgu pole üldse paha mõte kasutada kõrvatroppe, seda teevad ka väga paljud staar-uisutajad – nii on kergem keskenduda, vahet ei ole, kes sinu ees sõidab ja missugust tormi teeb publik.

Kas Liinamäe saab veel sel hooajal juunioride GP-l oma oskusi näidata, on esialgu lahtine, sest etappidel osalevad lisaks Costale ka Svetlana Issakova ja Johanna Allik – parima punktisumma omanik saab end veel kord näidata.

„Kui Gerlile see võimalus antakse, on eesmärk juba kindlasti esikuuikusse jõuda,” tõdes treener. Esialgu on kindel vaid see, et oktoobri keskel Nica võistlusel saab Liinamäe end taas proovile panna.

Juunioride GP Courchevelli etapi võitis venelanna Polina Šelepen 151,42 punktiga, teine oli Yasmin Sitaj (USA) 140,64 ja kolmas Rosa Ševeleva (Venemaa) 139,54 punktiga.

Isiklikku

Gerli Liinamäe

iluuisutaja

•• Sündinud 21. märtsil 1995

•• Treener: Tiiu Valgemäe

•• Klubi: iluuisutamisklubi Venus

•• Kool: Pirita majandusgümnaasium

•• Isiklikud rekordid:

lühikava 44,04, vabakava 72,80, kokku 114,70

•• Saavutus: „Ice Challenge 2009” esikoht

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare