30. oktoobri ilus sügisene ilm tõi Haanjasse 75 spordisõpra, et ette võtta 100 km pikkune jooksu-kõnnidistants. 21 osalejat (sealhulgas 4 naist) said selle üliraske katsumusega hakkama.

Ülejäänud käitusid võistluse juhendis toodud põhimõtte - "käi-jookse palju suudad" - järgi.

Kuigi võistluspäeval valitses Haanjas ilus ja üsna soe sügisilm, suutis võistlusele eelnenud nädalal sadanud vihm raja üsna mudaseks ja libedaks muuta.

Võistluse võitis algusest peale juhtohjad haaranud Ranno Erala ajaga 9:19.59. Võitjaga võrreldes ühtlasema tempoga võistlusmaa läbinud Ailar Nirgi saavutas teise koha, kaotades võitjale veidi rohkem kui 12 minutit, aeg 9:32.05.

Kolmanda koha väärilise jooksu tegi Urmas Peiker, finišeerides ajaga 9:43.35. Need kolm meest olid ka ainsad, kes suutsid 100 km läbida alla 10 tunni.

Hiljuti Kreekas 246 km pikkuse Spartathloni läbinud Eesti ultrajooksukorüfee Peeter Vennikas ei olnud oma sõnul veel tollest jooksust taastunud ning temal tuli Haanjas leppida neljanda kohaga, aeg 10:14.12.

Naiste kiireim oli üldarvestuses viienda koha saavutanud Janika Ardel ajaga 10:39.15, teise koha saavutas Monika Irves (11:14.47) ja kolmanda Kadri Parts (14:03.28).