Jalgpalli maailmameistrivõistluste üheksandal päeval tuleb turniiri suursoosikutest väljakule Holland. Tulpidemaa koondis kohtub E grupi mängus Jaapaniga, kohtumine algas kell 14.30.

Nii Hollandil kui Jaapanil on avavoorust kirjas võit. Holland alistas 2:0 Taani, Jaapan oli minimaalse paremusega 1:0 üle Kamerunist.

Holland-Jaapani vastasseis toimub Durbani linna staadionil, õhusooja mängupaigas koguni 22 kraadi. Väljakukohtunikuks argentiinlane Hector Baldassi.

Tänane mängude kava:

14.30 Holland - Jaapan (E grupp)
17.00 Ghana - Austraalia (D grupp)
21.30 Kamerun - Taani (E grupp)

Maailmameistrivõistlustel on seni peetud 23 mängu ja löödud 43 väravat.

----------------------------------------------------------

Koosseisud:

Holland: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst (kapten), Mark van Bommel, Dirk Kuyt, Nigel de Jong, Robin van Persie, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart.

Peatreener: Bert van Marwijk

Jaapan: Eiji Kawashima, Yuki Abe, Yuichi Komano, Marcus Tulio Tanaka, Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo, Daisuke Matsui, Yoshito Okubo, Makoto Hasebe (kapten), Keisuke Honda, Yuji Nakazawa.

Peatreener: Takeshi Okada

Mängu käik:

Mõlemad meeskonnad alustasid sama koosseisuga, mis võidetud avakohtumises.

Pall mängus, alustasid hollandlased.

3. minut - kohtunik kutsub enda juurde de Jongi ja Hasebe, kuna mehed on liiga "tulises" meeleolus.

4. minut - van Persie teenib Hollandile esimese nurgalöögi. Väravavaht sekkub mängu ja klaarib olukorra.

8. minut - van Persie tõmmatakse maha ja karistuslöök umbes 22-23 meetrilt. Kokkupõrkes saab üks jaapanlane viga ja viiakse kanderaamil platsi kõrvale.

9. minut - Wesley Sneijder proovis otse, pisut üle.

10. minut - Hollandilt kena surve, Dirk Kuyt proovib käärlöögiga skoori teha. Jaapanlastel läheb õnneks.

12. minut - Jaapanlased proovivad paarikümnelt meetrilt. Nagatomo ootamatu löök siiski selgelt väravast mööda.

Veerand tundi mängu algusest kulunud.

20. minut - Jaapanlased tegutsevad kaitses hästi ja Hollandil pole tükk aega olnud ühtegi teravamat võimalust. Palli valdamise protsent Hollandi kasuks 77-23!

25. minut - mäng on kuidagi keskväljale ära sumbunud. Jaapani taktika töötab.

30. minut - endiselt pall enamjaolt keskväljal. Hollandil pallivaldamises masendav ülekaal, aga reaalseid momente väravalöömiseks pole.

33. minut - Jaapani karistuslöök. Tsenderdusest saadakse ka peaga löögile, aga kõrgelt üle.

36. minut - Hollandi kaitsja Gregory van der Wiel võtab blokeeringuga mängu esimese kollase. Jaapanlased saavad karistuslöögi järgselt taas peaga löögile, aga ka seekord mööda.

37. minut - Jaapanilt päris terav 4-4 vastu rünnak. Löögi püüab hollandlaste puurivaht Maarten Stekelenburg.

40. minut - mäng on selgelt võrdsustunud ja jaapanlased ohustavad üha enam Hollandi väravat.

44. minut - Poolaeg hakkab läbi saama ja väravaid esialgu löödud pole.