Isibajaeva ebaõnnest Berliinis kõige rohkem kasu lõiganud Anna Rogowska (Poola) ületas seekord 4.76.

Neljast IAAF-i Kuldse liiga jackpoti kandidaadist oli võistlussarja viiendal etapil Zürichi Letzigrundil esimesena võistlemas Sanya Richards. Berliinis lõpuks ometi 400 m jooksus ka maailmameistriks kroonitud ameeriklanna võitis staadioniringi jooksu ka Šveitsis, maailma selle hooaja uue tippmargi 48,94 sekundiga. Teine oli 200 m jooksu maailmameister Allyson Felix (USA) 49,83 ja kolmas Shericka Williams (Jamaica) 50,40-ga.

Vääratust ei lubanud endale ka Berliinis kaks kulda teeninud Kenenisa Bekele, kes 5000 meetris laskis jänestel kõrget tempot arendada, võttis selle ise mõned ringid enne lõppu üle ning lõpetas maailma selle hooaja tippaja 12.52,32-ga. Edwin Cheruiyot Soi (Keenia) oli 12.55,03-ga teine.

Seevastu Jamaica sprinter Kerron Stewart pidi miljoni dollari jahtijate rongilt maha astuma, sest neljale järjestikusele võidule järgnes nüüd teine koht. Naiste 100 m jooksu kindel võitja oli Berliinis pronksi saanud Carmelita Jeter (USA) 10,86 sekundiga. Stewart ja Debbie Ferguson-McKenzie (Bahama) said ajaks 11,04. Valitsev maailmameister Shelly Ann Fraser (jamaica) jäeti 11,10-ga neljandaks.

Bolt sai kaks esikohta

Berliini-järgse nädala Šveitsis veetnud Usain Bolt lubas 100 m meeste jooksus oma kaasmaalasel Asafa Powellil juhtida kuuskümmend meetrit. Alles siis läks maailmameister ette ning võitis 9,81-ga. Powell oli 9,88-ga teine ja ameeriklane Darvis Patton 9,95-ga kolmas.

Bolt sai Zürichis veel teisegi esikoha kui ankurdas õhtu lõpetuseks jamaikalaste teatemeeskonda. Erinevalt Berliinist viimast vahetust jooksnud sai teatepulga Michael Frateri käest teisena, vahetas selle hoo pealt vasakust käest paremasse ning lidus siis Wallace Spearmonile järele. Lõpusirge teisel poolel sai Jamaica imemees ameeriklase kätte ja möödus naerunäol. Clarke'i, Mullingsi, Frateri ja Bolti koostöö andis ajaks 37,70.

Meeste 3000 m takistusjooksu võitis maailmameister Ezekiel Kemboi (Keenia) 8.04.44-ga. 110 m tõkkejooksus võidutses jamaikalane Dwight Thomas 13,16 sekundiga, teine oli "igavene teine" Terrence Trammel (USA) 13,17 ja kolmas värske maailmameister Ryan Brathwaite (Barbados) 13,27-ga.

Naiste 1500 m jooksus üritasid ameeriklanna ja üks inglanna "kambakat" Maryam Jamalile, kuid maailmameister Bahreinist ei lasknud endale liiga teha. Jamal hoidis liidrikohast lõpujooneni kinni ja sai ajaks 3.59,15. Teine oli Berliini MM-il takistusjooksus kaasa teinud Anna Willard (USA) isikliku rekordi 3.59,38 ja kolmas Lisa Dobriskey (Suurbritannia) 3.59,54-ga.

Naiste kõrgushüppes võidutses Blanka Vlašić (Horvaatia), kellele ainsana oli jõukohane 2.01. Anna Tšitšerova (Venemaa) ja Chauntee Howard (USA) said jagu 1.98-st, Ariane Friedrich (Saksamaa) pidi 1.94-ga leppima neljanda kohaga.

Meeste 400 m jooksus tõestas LaShawn Merritt taas, et just tema on selle ala valitseja. Pekingis olümpiakulla ja Berliinis MM-kulla teeninud Merritt kattis staadioniringi 44,321 sekundiga, mõlemal tema võiduga lõppenud võidujooksul teiseks jäänud Jeremy Warnier oli teine ka nüüd, aeg 44,62. Renny Quow (Trinidad & TObago) lõpetas kolmandana 44,77 sekundiga.

Thorkildsen viskas 91.28

Meeste odaviskes sai pärast Berliini korraga kolme austavat tiitlit (OV, MM, EM) kandev norralane Andreas Thorkildsen enda nimele ka maailma hooaja tippmargi, mis seni kuulus lätlasele Vadims Vasilevskisele. Thorkildseni teisel katsel lendas oda üle 90 meetri - 91.28. Järgmised kolm kohta hõivasid soomlased - Antti Ruuskanen 85.39, Ari Mannio 81,82 ja Teemu Wirkkala 80.25-ga. Tero Pitkämäki ei osalenud.

Meeste 1500 m jooksus tuldi lõpusirgele järjestuses Augustine Kiprono Choge (Keenia), Belal Mansoor Ali (Bahrein) ja Asbel Kiprop (Keenia) ning samas reas ka lõpetati. Võitja aeg 3.33,38, teise koha mehel 3.33,74 ja kolmandal 3.34,09. Maailmameister Yusuf Saad Kamel (Bahrein) jäeti 3.34,44-ga neljandaks.

100 m tõkkejooksus konkureerisid kuni lõpujooneni esikoha pärast kahe viimase tiitlivõistluse võitjad. Peale jäi värskem, Berliini maailmameister Brigitte Foster-Hylton (Jamaiaca) 12,46-ga. Aasta tagasi Pekingis võidutsenud Dawn Harper (USA) jäi maha 0,02 sekundiga, 2003 Pariisis MM-kulla saanud Perdita Felicien (Kanada) juba 0,15 sekundiga.