Jalgpalliliit tühistas Kalevi ja Tuleviku mängude tulemused


Eesti Jalgpalli Liit tühistas Tallinna Kalevi ja Viljandi Tuleviku meistriliiga üleminekumängude tulemused, kuid meistriliigasse tõuseb siiski Kalev, sest patustajaks oli Tulevik, kirjutab PM Online. Nimelt kasutas Tulevik mõlemas kohtumises duubelmeeskonna mängijat, kuid vastavalt juhendile ei tohi seda teha. Nii sai Kalev mõlema mängu eest +/- võidu.

Jalgpalliliidu pressiesindaja Mihkel Uiboleht ültes, et muutus on vaid vormiline ja sisuliselt ei muutu midagi. "Kalev tõestas oma üleolekut ka mänguga," sõnas Uiboleht. Kui Tulevik oleks teise mängu pidanud vastavalt reeglitele ja selle näiteks 3:0 võitnud, oleks Kalev siiski meistriliigasse pääsenud, sest +/- võit on igast võidust ülem.

Jalgpalliliit ei märganud Tuleviku prohmakat enne teist mängu seetõttu, et protokoll ei jõudnud kohe liitu ja nii peeti ka teine mäng, mis oli sisuliselt mõttetu. Kalevi peatreener Aavo Sarap ütles, et nad said Eesti Jalgpalli Liidult vastavasisulise dokumendi täna hommikul. "Eks ta üllatav oli, kuid õnneks saime Viljandist väljakul ausalt jagu," sõnas Sarap. "Selliseid asju ikka juhtub."

Kalevi ja Tuleviku esimene mäng lõppes tulemusega 0:0 ja teine 1:1.

SPORTNET

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare