3000 meetri jooksus võtsid selle ala põlised valitsejad keenialased kolmikvõidu - kiireim oli ajaga 8.00,67 Paul Kipsiele Koech, teise koha noppis Richard Kipkemboi Mateelong (8.07,66) ja kolmandana jõudis finišisse Brimin Kiprop Kipruto (8.11,05).

Kaugushüppes oli Stuttgardis võidumees Itaaliat esindav Andrew Howe tulemusega 8.35. Jänki Brian Johnson hüppes 19 sentimeetrit vähem ja pälvis teise koha. Kolmas oli Osaka MM-i viies Godfrey Khotso Mokoena Lõuna-Aafrika Vabariigist (8.12).

Vasaraheites oli omaette klassist kolmel viimasel MM-il löömatuks jäänud Valgevene esindaja Ivan Tihhon, kes lennutas heitevahendi parimal katsel 82 meetri ja viie sentimeetri kaugusele. Tulemusega 78.42 võttis teise koha ungarlane Krisztián Pars ja kolmas oli seekord jaapanlane Koji Murofushi 77.95-ga. Sama kaugele lennutas vasara ka neljanda koha saanud slovakk Miloslav Konopka, kuid tema paremuselt teine tulemus oli nõrgem kui jaapanlasel.

Teivashüppes jäi löömatuks Osaka kuld ameeriklane Brad Walker, kes alistas seekord 5.91. Sakslane Björn Otto laeks jäi 5.86, mis andis talle teise koha. Kolmanda kohaga lõpetas austraallane Steven Hooker, kelle tulemuseks jäi teisel katsel ületatud 5.81.

Kõrgushüppes võitis sarnaselt Osaka MM-ile Bahama sportlane Donald Thomas, kes alistas 2.32. Rootslane Stefan Holm ületas kaks sentimeetrit vähem ja pälvis teise koha. 2.27-ga oli kolmas rootslane Linus Thörnblad.

Odaviskes pälvis järjekordse võidu valitsev maailmameister soomlane Tero Pitkämäki, kes lennutas oda avakatsel 88 meetri ja 19 sentimeetri kaugusele. Tavapäraselt oli teine norralane Andreas Thorkildsen tulemusega 85.06 ning kolmanda kohaga lõpetas Stuttgardis rootslane Magnus Arvidsson (83.37).

Naiste 100 meetri sprindis oli kiireim jänki Carmelita Jeter ajaga 11,10. Teine oli Osaka MM-i kangelanna Allyson Felix ajaga 11,15 ja kolmanda kohaga lõpetas prantslanna Christine Arron (11,20). Osaka MM-il võitja Veronica Campbelliga sama aja saanud, kuid hõbedaga leppima pidanud ameeriklanna lauryn Williams lõpetas Stuttgardis kõigest viienda kohaga, tema ajaks mõõdeti 11,31.

400 meetri jooksus kordas hooaja tippmarki 49,27 ameeriklanna Sanya Richards. Koguni 85 sajandikku lõpetas hiljem jamaikalanna Novlene Williams ja 0,93 sekundiga jäi Richardsile alla Osaka maailmameister britt Christine Ohuruogu, kes oli seekord kolmas.

800 meetri jooksu võitis ajaga 1.57,87 värske Osaka maailmameister Janeth Jepkosgei Keeniast. Teisena lõpetas Osakas pronksi teeninud hispaanlanna Mayte Martínez (1.58,14) ning kolmandana ületas lõpujoone britt Marilyn Okoro (1.1.58,76).

3000 meetris võttis oodatult võidu etiooplanna Meseret Defar ajaga 8.27,24, kellele järgnes neli keenialannat. Teisena lõpetas Vivian Cheruiyot (8.28,66) ning kolmandana Priscah Jepleting Cherono (8.29,06).

400 meetri tõkkejooksus pidi Osakas MM-tiitliga pärjatud austraallanna Jana Rawlinson leppima teise kohaga, sest jooksuvõit kuulus ajaga 54,17 poolatarile Anna Jesienile. Rawlinson kaotas kiireimale kaks sajandikku ja kolmanda kohaga lõpetanud jamaikalanna Melaine Walker jäi Jesienile alla 14 sajandikku.

Kuulitõukes sai Osaka MM-i eest revanši valgevenelanna Nadežda Ostaptšuk, kes läkitas kuuli parimal katsel 20 meetri ja 45 sentimeetri kaugusele. Viie sentimeetriga jäi alla Osaka maailmameister Valerie Vili Uus-Meremaalt ning kolmas oli sarnaselt MM-ile sakslanna Nadine Kleinert tulemusega 19.36.

Kettaheites oli sarnaselt Osaka MM-ile võidukas sakslannast vanameister Franka Dietzsch, kes sai parimal katsel kirja 62.58. Teiseks tuli 62.04-ga tšehhitar Vera Pospíšilová-Cechlová ja kolmandaks heitis end rumeenlanna Nicoleta Grasu (61.75).

Kolmikhüppes mahtus kogu esikolmik kõigest kuue sentimeetri sisse. Esikohale hüppas end Osaka maailmameister kuubalanna Yargelis Savigne, kelle parim katse oli 14.78. Teise koha noppis Osaka pronks kreeklanna Hrysopiyi Devetzi (14.75) ja kolmanda kohaga pidi leppima Osaka hõbe venelanna Tatjana Lebedeva (14.72).