36 etapist koosnenud ringrajaautode NASCAR Sprint Cupi sarja võitis kolmandat hooaega järjest Jimmie Johnson (Hendrick Motorsport), ehkki läinud ööl sõidetud viimasel etapil Floridas Homesteadis ületas ta oma Chevyga lõpujoone alles 15-ndana. Sõidu võitis Carl Edwards, kelle auto bensiinipaak sai tühjaks kohe pärast finišilipu alt läbi kihutamist. Kokkuvõttes pidi hooaja jooksul kõige rohkem osavõistlusi, üheksa, võitnud Edwards leppima teise kohaga - Johnsonil oli stabiilsemalt esikümnesse ja -kolmikusse asja. Enne 33-aastast Johnsonit on NASCAR-sarjas kolmel aastal järjest esikoha saanud vaid Cale Yarborough 1976–1978.

"Suurepärane hooaeg, aga ikkagi on raske uskuda, et ajalugu tegime," arvas võidumees, kes võitis 8 võidusõitu, jäi esikümnest välja vaid kaks korda, kogus 6684 punkti ning edestas Edwardsit 69 punktiga. Kolmas oli Edwardsi meeskonnakaaslane Roush Fenway Racingus, kaks etappi võitnud Greg Biffle 6467 punktiga.

Lisaks esikolmikus lõpetanud meestele jõudsid hooajal sõiduvõiduni veel Clint Bowyer (1), Jeff Burton (2), Denny Hamlin (1), Tony Stewart (1), Kyle Busch (8), Dale Earnhardt juunior (1), Kasey Kahne (2), Ryan Newman (1) ja Kurt Busch (1). Parimaid stardikohti kogunes Johnsonile 6 ja Gordonile 4.