Jouko Hein valmistub olümpiaks


Olümpiatalve eel tõmbavad meie suusahüppajadki tähelepanu. Rakverest pärit Jouko Hein täitis eelmisel hooajal olümpianormi ja sai suvisteks treeninguteks tublisti indu.

Veel koolijütsi seisuses Joukot treenib isa, omal ajal suurel mäel 119 meetrini jõudnud Hillar Hein. Papa Heina sõnul pole Jouko suvel kunagi end korralikult lendama saanud. Praegust ebastabiilsust tingib ka äsjane jõutreeningu tsükkel. Laupäevasel kahevõistlejate jõuproovil hüppas Hein proovivoorus 67 meetrit, võistlusel aga 57,5 ja 59 meetrit. Eile suusahüppe meistrivõistlustel lendas noormees 60,5 ja 61,5 meetri kaugusele.

"üldkehalise treeningu järel kaob tehnika mõneks ajaks," teab Hillar Hein. "Praegu võib üks hüpe välja tulla, kolm järgmist lähevad aga "metsa". Poiss on ka tublisti kasvanud, usun, et ta nüüd 181 sentimeetri peale enam-vähem pidama jääb. Lähikuude jooksul peaks jälle saabuma tasakaal," ei leia isa muretsemiseks põhjust.

Septembri lõpus lähevad Eesti hüppajad harjutama Lahtisse ja Kuusamosse. Continental Cupi sari algab novembris Norras, kindlasti ihkab olümpianormi täita ka suviste meistrivõistluste hõbedaomanik Jaan Jüris.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare