Mängu käik: (TÜ/Rock - Kalev/Cramo 20:25, 37:35, 52:61, 67:77)

4. veerandaeg:

Kalev võidab 77:67 ja asub seeriat 3:0 juhtima.

67:76 - Tanel Sokult kaks punkti ja sellega on vist asi klaar. Käib viimane minut.

67:74 - Doronin lisas punkte. Cramo minut, lõpuni 1.31. Rocki seis päris lootusetu veel pole.

65:74 - Sten Sokult kolmene, aga kohe vastas korvi alt Arbet.

62:72 - Veidemani vabavisked vähendavad vahe 10 punkti peale. Rockilt 8:0 spurt.

60:72 - Doronin sopsas nurgast kolmese. Kuusmaa palus kohe minutilist mõttepausi. Kas Rockil on veel võimalust -18 punkti pealt tagasi tulla? Vähem kui 4 minutit normaalaja lõpuni.

57:72 - Veideman vähendab pisut kaotusseisu, tema esituses tabav kaugvise.

54:72 - Dunigan lisab punkti vabaviskejoonelt.

54:71 - Arbetilt veel üks kolmene. Hiilgav tabavus kalevlastel, kolmesed 9/16. Kohtumise normaalaja lõpuni 5.17. Cramo ridades on koguni viis meest visanud võrdselt 11 punkti.

54:68 - Dunigan täpne vabaviskejoonelt ja vahe üha käriseb. Rockil jäänud armuaega pisut enam kui 7 minutit.

54:66 - Teisel poolajal väga edukalt tegutsev Joosep Toome realiseeris mõlemad vabqavisked.

54:64 - Eziukwu pealtpanekule vastas kolmesega Toome.

3. veerandaeg:

52:61 - Veerandaeg lõppenud. Asko Paade pole tartlastel täna veel väljakule pääsenud, Meelis Pastaku sõnade kohaselt peaks mehe tervisega kõik korras olema. Cramo võitis veerandaja 11 punktiga 26:15.

52:57 - Tsintsadze tabas mõlemad vabavisked. Dorbek teenis rünnakul neljanda vea.

50:57 - Poolhaak Rocki kapteni Vallo Allingu esituses. Kuusmaa võttis minuti. 1.11 veerandaja lõpuni.

48:57 - Arbet sopsas kaugelt, Cramo kolmesed 7/13. Ei saa kurta.

48:54 - Veidemanilt 2+1 rünnak. Viga läheb kirja Toomele ja palju ei puudunud, et Kuusmaa saanuks veel vaidlemise eest ka tehnilise.

45:54 - Kaks tabavat viset Gert Dorbeku esituses ja Cramo on ühtäkki 9 punktiga peal. Visnapuu võtab uuesti aja maha. 3.44 veerandaja lõpuni.

45:49 - Tammelt 2+1 rünnak. Doronin sai oma 4. vea. Rocki peatreener võttis minutilise mõttepausi.

45:46 - Eziukwu realiseeris Viktor Viktorovi stiilis ehk kaarega lae alt vabavisked.

43:46 - Toome üksi võõras lauas ja lihtsad kaks punkti külalismeeskonnale. Pool veerandajast mängitud.

43:44 - Škele viis Cramo vabavisetest juhtima. Lätlase arvel seni 8 punkti.

43:42 - Eziukwu korvile vastas kohe Škele. Pea 4 minutit veerandajast kulunud.

41:40 - Keerlese esituses täna kolmas tabav kaugvise.

41:37 - Kaks korda järjest Allingu. Teisest poolajast kulunud 2.30.

Dunigan sai ebasportliku, võttis toorelt maha Doronini mineku korvile. Doronin eksis aga mõlemal vabaviskel.

37:37 - Cramo alustab teist poolaeg pealtpanekuga, Dunigani esituses.

2. veerandaeg:

37:35 - Tsintsadzelt oskuslik läbiminek. Poolaeg lõppenud, Rock peal. Sten Sokk seni kohtumise resultatiivseim 9 punktiga, Veidemanilt 8 silma lisaks. Rocki kolmeste tabavus võrreldes kahe esimese mänguga lausa hiilgav 4/8. Cramo tulemusliku 8 punktiga Keerles, Duniganilt 7 punkti ja 7 lauapalli. Kolmesed meeskonna peale samuti 4/8.

35:35 - Tabav kolmene Veidemani esituses. Rahvas rõkkas saalis. Pisut enam kui minut poolaega minna.

32:35 - Allingu realiseeris kahest vabaviskest ühe.

31:35 - Punkte tõid juurde mustad mehed. Tsitsadze sai ka vahepeal "silmad pähe". Kuusmaa võttis aja maha. 3.09 poolaja lõpuni.

27:33 - Keerleselt pika pusimise peale lõpuks punkte juurde, seekord kolmene. Duniganilt ka vabavise. 5.45 veerandajast mängitud.

27:29 - Keerles tabas mõlemad vabavisked.

Timo Eichfuss säras efektse kulbiga Duniganile. 3.30 veerandaega kulunud.

27:27 - Toome realiseeris mõlemad vabavisked, ilusa "langevarjuga" vastas Sten Sokk.

Rocki kaugvisked on seni hoopis teisest puust kui kahes esimeses kohtumises Tallinnas. Täna kaugelt 3/5. Cramol veelgi parem 3/3.

25:25 - Allingu täpne lähiviskel. Seis tasa.

23:25 - Sten Sokk vastas venna kolmesele kohe omapoolse tabamusega. Tema visked seni 100%, kahesed 2/2 ja kaugelt 1/1.

1. veerandaeg:

20:25 - Tanel Sokk tabas veerandaja viimasel sekundil kolmese.

20:22 - Toome viis tallinlased juhtima, kaitses läks Cramo maa-ala peale ja Rock on hädas.

20:20 - Škele ning Arbeti pealtpanek võrdsustasid mänguseisu. Rocki peatreener Indrek Visnapuu võttis minutilise mõttepausi. Poolteist minutit veerandaja lõpuni.

20:16 - Kaugvisked sopsasid Keerles ja Leppik.

15:13 - Škele sai käe valgeks.

15:11 - Duniganile jäeti täiesti vaba koridor korvi alla minekuks ja ameeriklane ei jätnud võimalust pealtpabnekuks kasutamata.

15:9 - Veideman realiseerib mõlemad vabavisked, tema arvel 5 punkti. 5.30 mängitud.

13:9 - Eziukwu korvi all täiesti vaba, hea sööt Veidemanilt.

11:9 - Tammelt 2+1 rünnak. Eelmise mängu kangelane Armands Škele tuli esmakordselt väljakule. 4.30 mängitud.

11:6 - Kohe vastas Callistus Eziukwu resultatiivse keskpositsiooniviskega ja Sten Sokk lisas samuti punkte.

7:6 - Reimo Tamm tabas kahest vabaviskest ühe.

7:5 - Veideman tabas kaugelt, Cramo on algedu käest andnud.

4:5 - Vallo Allingu tegi skoori lähiviskest.

2:5 - Sten Sokk avas lõpuks Rocki punktiarve. Cramo peatreener Aivar Kuusmaa polnud kaitsega rahul ja võttis kiirelt aja maha. Mängitud 2.15.

0:5 - Michael Dunigan teisel katsel pealt. Poolteist minutit kulunud. Tartlased visetel eksivad.

0:3 - Gregor Arbet nõelas kohe esimesel rünnakul kolmesega.

Algviisikud: TÜ/Rock - Sokk, Eziukwu, Allingu, Doronin, Veideman
Kalev/Cramo - Dorbek, Toome, Dunigan, Tamm, Arbet

Ülikooli spordihoone on rahvast umbes. Tartlased üritavad omalt poolt anda maksimumi, et Rock võidurajale aidata.

-----------------------------

Eelinfo:

Indrek Visnapuu hoolealustele on senine finaalseeria kulgenud kui õudusunenägu. Peamiselt tänu sellel, et kolmese joone taga on kaotatud igasugune kindlus ning 31 viskest on tabatud vaid kaks, kirjutab Basket.ee.

Kui põhiturniiril tabasid Silver Leppik ja Sten-Timmu Sokk 35% ning Georgi Tsintsadze 31% kolmepunktivisetest, siis finaalseeria kahes mängus on kamba peale mööda loobitud kõik 18 kolmest.

Kui näiteks viimases 47:62 kaotusmängus oleks Rocki mängijad tabanud 35% kolmestest, siis oleks see tähendanud üheksat või rohkemat punkti ning hoopis teiseilmelist kohtumist.