Täna algav kolme nädala pikkune Itaalia velotuur ehk Giro d’Italia teeb seekord alguse saapamaast õige kaugel, Taanis. Esimesed kolm etappi – laupäevane temposõit eraldistardist ja pühapäevane ning esmaspäevane etapp toimuvad Herningi ja Horsensi linnakestes, seejärel suundub tuur ühe puhkepäeva järel Itaaliasse, kust Veronast kihutatakse läbi terve Itaalia, kuni 27. mai finišini Milanos.

Esimest korda stardib Girol tänavu ka Astana tiimis pedaaliv Tanel Kangert, kelle enda siht on seekord suuresti seatud tiimikaaslase Roman Kreuzigeri abistamisele. Astana meeskonna liider on 25-aastane Tšehhi rattur, kes möödunud aasta Girol võitis parima noore ratturi valge särgi. Kokkuvõttes kuuenda koha saanud Kreuzigeri sihid on tänavu mõistagi kõrgemale seatud – vähemalt üldkokkuvõttes poodiumikohale, kui mitte päris võidule. Kangert on oma suurtuurieelse vormiga igati rahul.

Rattaproffide blogis kirjutas ta: „Pärast Trentino velotuuri sain tiimilt treenimiseks aega, et ennast Giroks veelgi paremasse vormi ajada. Viimased pikad treeningud võin juba rahulikuma meelega veereda.”