Ajax polnud Euroopa sarjades tundud kaotusekibedust alates 16. märtsisi 1994, mil jäädi alla Parmale. Kuigi Ajax on viimasel ajal hädas vigastustega ning mitmed võtmemängijad puudusid kolmapäevalgi, oli kodust kaotust siiski raske uskuda.

Jalgpallivaatlejad tõstavad esile Panathinaikose õnnestunud taktikat. Kreeka klubi oskas tempo alla suruda ja suures osas nullida Ajaxi ohtlike poolkaitsjate ja edurivimeeste rünnakuüritused. Väljakuperemeestel oli üksikuid väravavõimalusi= kuid otsustaval hetkel vedas Nwankwo Kanut ja Patrick Kluivertit täpsus alt.

Kolm minutit enne lõppu õnnestus Panathinaikose vasturünnak. George Donise 30meetrine soolo lõppes täpse sööduga Krzysztof Warzychale, kes tõstis palli üle vastu jooksnud vv Edwin van der Sari.

Ajaxi kapten Danny Blind: "Väravateta viik olnuks meile veel enam-vähem rahuldav tulemus, nüüd läheb aga raskeks. Pealegi võivad kreeklased kodus märksa paremini mängida." Blind arvas, et Kanu või Kluivert pidanuks vähemalt ühe väravavõimaluse igal juhul realiseerima.

Ajax: Van der Sar, Reiziger, Blind, F. de Boer, Bogarde, Litmanen (75. Musampa), Kluivert, Davids, Finidi, Kanu, R. de Boer.

Panathinaikos: Wandzik, Apostolakis, Ouzounidis, G.S. Georgiadis, Kalitzakis, Kolitsidakis, Borelli, Markos (83. Kapouranis), Warzycha, Donis, Marangos (62. G.H. Georgiadis).

Juventusest sai suurfavoriit

Meistrite Liiga teises poolfinaalis võitis Juventus kodus Nantesi 2:0 (50. Vialli, 66. Jugovic).

Prantslased suutsid esimesel poolajal hästi vastu seista Juventuse rünnakutele ning tekitasid ka ise mitu ohtlikku väravavõimalust. Ent poolaja viimasel minutil sai punase kaardi Nantesi kaitsja Carotti ning kümnekesi polnud Prantsusmaa klubist Juventusele enam vastast.

Kihlveobörsidel sai Juventusest pärast kolmapäevaseid mänge suurfavoriit. Kui enne võeti panuseid Ajaxile märksa väiksem koefitsiendiga siis nüüd on vastupidi. Pealegi toimub finaal Roomas.

Juventus: Peruzzi, Pessotto, Ferrara, Vierchowod (62. Marocchi), Porrini, Di Livio (74. Lombardo), Paulo Souza (82. Carrera), Jugovic, Padovano, Vialli, Del Piero.

Nantes: Casagrande, Le Dizet, Decroix, Capron, Carotti, Pignol, Cauet, Ferri, Gourvennec (46. Chanelet), Kosecki (68. Guyot), Ouedec (86. Peyrelade).

Karikavõitjate sarjas olid kodumeeskonnad hädised

Karikavõitjate sarja poolfinaalide esimestes mängudes jäid kodumeeskonnad võiduta. Feyenoord Rotterdam - Rapid Viin viigistasid 1:1 (53. pen. Koeman - 67. Jancker), Deportivo Coruna kaotas Paris St. Germainile 0:1 (89. Djorkaeff).

Nii juhtus, et Euroopa kolme sarja kuue mängu peale kokku sai kodus ainsana võidu Juventus.

Deportivo ja PSG kohtumine sarnanes Ajaxi ja Panathinaikose mängule. Väljakuperemehed olid territoriaalses ülekaalus, ent kuigi palju väravavõimalusi luua ei suutnud. Vägisi üritamine tõi viimastel minutitel hoopis kaotuse. Pariislaste võit oli seda väärtuslikum, et kaasa ei mänginud brasiillasest maailmameister Rai.