Täna toimus Lääne-Virumaal Kehalas Eesti rallikrossi meistrivõistluste 2008. aasta esimene etapp.

Neljas eri võistlusklassis startis kokku 27 osalejat. Ringi pikkus oli ligikaudu kilomeeter ning kogu võistlus sõideti kruusal.

Eesti rallikrossi klassis ERC osales kaheksa võistlejat. Avaetapi võitis Martin Saar (VW Golf). Eelsõitude tulemuste kohaselt läks Saar finaali esikohalt ning lõpetas sõidu 13sekundilise eduga teiseks tulnud Sten Oja (VAZ 2108) ees. Kolmas oli Kalle Kask BMW-l.

Esimese eelsõidu võitnud Silver Havamaa alustas finaali teiselt kohalt, kuid oli lõppsõidu sunnitud juba avaringil katki jätma, sest tema Hondal tuli alt ratas koos amordi, piduriketaste ja kõige sinna juurde kuluvaga. Kuigi Havamaa auto ja teel olevad osad jäid taganttulijatele ette, ei põhjustanud need teistele autodele olulisi vigastusi.

Klassis ERC junior tuli võitjaks Janno Õis (Honda Civic), kes alustas finaali samuti esikohalt. Teine oli Arvo Kask (VW Golf) ning kolmas Sven Kallas (Lada Samara). Finaali teiselt kohalt alustanud Sander Roosimaa sõitis peaaegu terve avaringi esiklaasi katva kapotikaanega. Kuigi tal õnnestus ringi lõpus tülikast segajast vabaneda, pidi ta viiendal ringil sõidu katkestama tehniliste probleemide tõttu.

Klassis ERC standard võttis kindla võidu Sten Karuks (VAZ 2108). Tema edu tagaajajate ees oli üle 20 sekundi. Järgmised viis sõitjat aga rebisid teise ja kolmanda poodiumikoha eest viimaste meetriteni ning lõpetasid sõidu 5,2 sekundi sees. Teisena ületas finišijoone Tauri Jaanson (Opel Astra), kolmas oli Urmo Luts (VW Golf). Neljandaks jäänud Vahur Kupperit lahutas pronksmedalist vaid pool sekundit.

Klassis Division 1 oli osalemas vaid kaks sõitjat, neist kiirem oli Imre Saks Mitsubishil.

Rallikrossi meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 5. juulil Laitse rajal.