Kõige võimsama võidu teenis Los Angeles Lakers, kes alistas Staples Centeris teise sama linna meeskonna Clippersi 117:79. Kui esimese veerandi järel juhtis Lakers vaid kolme punktiga (30:27), siis teise tosina minutiga suurendati eduseisu tosina (59:44) ja kolmanda veerandajaga veel kuraditosina (85:57) punkti võrra. Midagi ei muutunud ka viimasel veerandajal, mille Lakers võitis 32:22 ning kogu mängu seega 38-punktilise vahega.

Kahekohalise arvu punktideni jõudsid koguni seitse võitjate mängijat, edukamad olid Kobe Bryant 16, Derek Fisher ja Jordan Farmar 15 ning Pau Gasol 13 punktiga. Gasol ja Andrew Bynum said kumbki kätte 9 lauapalli. Häbisse jäänud Clippersi parim oli Al Thornton 16 punktiga. Lauas oli Lakers parem koguni 51:32, ka küündis võitjate viskeprotsent mängust üle 50 protsendi (täpsemalt 51,2).

27 punkti visanud ja 11 lauapalli hankinud Chris Bosh vedas Toronto Raptorsi 95:84 võidule Philadelphia 76ersi üle. Jermaine O'Neal panustas 17 punkti ja 8 lauapalli. Kaotajate parimana suutis Louis Williams 16 punkti.

Viimase kümne aasta jooksul neli korda meistrisõrmused saanud San Antonio Spurs kaotas hooaja avamängu Phoenix Sunsile 98:103. Heitlus oli tasavägine - juhtija vahetus 23 korda ja 12 korda oli tablool viigiseis. Suns võitis esimese veerandi 19:16, teine jäi viiki 30:30 ning kolmandal jäi omakorda peale Spurs 27:25. Viimase tosina minutiga viskasid külalised aga võõrustajatest neli punkti rohkem ja võitsid. Amare Stoudemire viskas Steve Nashi söödust võidukorvi juba 2.31 enne normaalaja lõppu seisuks 99:94.

Stoudemire oli ka Sunsi edukaim 22 punktiga, Leandro Barbosa arvele kogunes 18 punkti ja Shaq O'Neal viskas 15 punkti ja noppis lauast 13 palli. Spursi poolel kogusid nii Tony Parker kui Tim Duncan 32 punkti, kuid kaaslaste toetus jäi nadiks, et hooaja avamäng võita.

New York Knicks kaotas kodus Miami Heati vastu viimase veerandaja küll 29:40, kuid eelnenud mänguajaga kogutust siiski piisas, et kokkuvõttes viie punktiga (120:155) peale jääda. Jamal Crawford viskas 29 punkti, Zach Randolph lisas 20. Heati kasuks tõid Dwyane Wade 26 ja Udonis Haslem 23 punkti.