Teist aastat toimuva karikasarja viimasel etapil osales ligi 150 Eesti, Läti ja Soome sportlast.

Eesti Jahtklubide Liidu peasekretäri Ott Kallase sõnul on karikasarja kõik osavõistlused küll peetud, kuid tiitlid jagatakse välja alles hooaja lõpetamisel novembris. „Selleks arvestatakse kokku kõikidel etappidel kogutud punktid ning luuakse selle järgi paremusarvestus,” selgitas Kallas.

470 klassi arvestuses võitsid suurregati juunioride MM-il neljandaks tulnud ja ka tänavuse Eesti meistritiitli saavutanud Marjaliisa Umb – Elise Umb (PSS Maru). Raul Oja-Marko Pomerants (ROPK) tulid kokkuvõttes teisele ning Merili Randmaa-Agnes Lill (SK Reede) kolmandale kohale.

420 klassi arvestuses võitsid regati Erik Suits-Risto Rauk (ROPK).

Finnidega võistlevatest sportlastest oli edukaim Heiko Eesalu (ROPK).

Laser Radiali arvestuses juhtis kogu regati ulatuses Kaarel Kruusmägi (SMS), teiseks tõusis viimasel võistluspäeval Jaan Akermann (Pärnu JK) ning kolmandana lõpetas kokkuvõttes Aaro Pihel (SMS).

Laser Standard arvestuses äsja Lõuna-Koreast MM-ilt naasnud võitis Argo Vooremaa (ROPK), teise koha saavutas Mati Sepp (Kalev JK) ja kolmanda Lauri Väinsalu (ROPK).

Purjelaua täiskasvanute klassis võistles end eilselt kolmandalt positsioonilt esimesele Jevgeni Bogatorjov (GALS), teisena lõpetas Tanel Ilmjärv (Saaremaa Surfiklubi) ning kolmandana Kadri Hirvesaar (Hawaii Express).

Optimist klassis lõpetas karikavõistluste viimase etapi võitjana Eesti meistrivõistluste naiste arvestuse tänavune kuld, Anna Pohlak (Kalev PSK). Teisele kohale tuli Henri Ingelman (Kalev PSK) ja kolmandale lätlane Grunte Kristaps.

Laser 4.7 klassis võitis lätlanna Anna Aile (JK Priedaine), teisele kohale tuli Ilmar Rosme (TYK/Kalev PSK) ja kolmandale Taavi Ilmjärv (Kalevi PSK).

Zoom8 arvestuses tuli esikohale tänavune juunioride EM-i kuues, Sten-Mark Bachmann (ROPK), teisele kohale tõusis Siim Ots (SMS) ning kolmanda koha saavutas Aksel Artus (SMS).

Noorte purjelaudurite klassis oli parim Tony Mõttus (Hawaii Express), talle järgnesid Kevin Jakobson (Hawaii Express) ja Kaspar Aasa (Hawaii Express).

Võistlused viidi läbi trapetsrajal, A võistlusrajal sõidavad Laser Radial, 420, Laser, Finn, 470 ja purjelauaklasside sportlased. B võistlusrajal sõidavad Optimist, Zoom8, Laser 4.7 ja purjelaua noorte võistlusklasside sportlased.

Teist aastat toimuvate purjetamise Eesti karikavõistluste esimene etapp toimus Roomasaares ning teine Lohusalus. Tiitlivõitjad kõikides võistlusklassides kuulutatakse välja 24. novembril Eesti Jahtklubide Liidu hooaja lõpetamisel klubis Bonnie & Clyde.