Loskutovi võiduaeg 4.12,2 jäi Valdek Apivala tippmargile alla enam kui viie sekundiga. Võitja ihanuks tihedamat konkurentsi ja paremat ”jänest”. Priit Põldmaa läbis Kalevi staadionil avaringi 58 sekundiga, Loskutov soovinuks 60–61–sekundilist aega.

”Põldmaalt on raske ideaalset jooksu nõuda, ta tegi ”jänese” tööd ju esmakordselt. Minu avaringi aeg 1.02 polnud halb, kuid konkurendid jäid selja taga ootamatult kiiresti maha. Lisaks olen kümne päeva jooksul võistelnud kolmel korral 5000 meetri distantsil,” võttis valgalane rekordiürituse luhtumise põhjused kokku.

Viimati läbis Loskutov viis kilomeetrit kolmapäeval Rootsi GP–etapil, kus ta sai aja 13.49. ”Loodan pääseda juuli keskel Stockholmi võistlusele 10 000 meetri distantsil. 5 km jääb ikka lühikeseks, jooksen kangelt.”

Eesti parim staier võtaks vaid enesetunde parandamiseks sihikule MM-i B–normi 28.23. ”MM-ile Edmontoni ma ei lähe,” kinnitas ta veendunult. Oktoobri lõpus üritab Loskutov lüüa Eesti maratonirekordit.

Miilijooksul järgnesid võitjale Rainis Mitt (4.18,3), Marko Metsma (4.18,9), Margus Pirksaar ja Risto Ütsmüts (mõl. 4.19,2).