(FIBA) täitevkomitee nimetas Valdu Suurkase maailma tehnilise komisjoni presidendiks.

Kauaaegne rahvusvaheliste mängude vilemees ja tehniline komissar Suurkask juhtis seni Euroopa tehnilist komisjoni. Suurkask on ka üks neljast juunis-juulis Prantsusmaal peetavate Euroopa meistrivõistluste ametlikust vaatlejast.

Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) täitevkomitee istungil Barcelonas otsustati 2000. aasta 1. juulist kaotada klubide rahvusvahelistel võistlustel võõrmängijate arvulised piirangud.

Teoreetiliselt tähendab otsus ükskõik millises riigis asuvale rahamehele võimalust osta kokku näiteks USA Dream Team. Mitu leegionäri võib oma maa meistrivõistlustel ühes meeskonnas kaasa teha, jääb endiselt rahvuslike alaliitude otsustada.

FIBA tegi korvpallireeglites muuudatusi, need jõustuvad pärast Sydney olümpiamänge. Kahe 20-minutilise poolaja asemel hakatakse mängima neli 10-minutilist veerandaega. Rünnakuaega kärbitakse 24 sekundile, pall tuleb oma väljakupoolelt üle tuua kaheksa sekundiga. Samasuguseid reegleid kasutati teatavasti Põhja-Euroopa Liiga mängudes.

Hispaania jalgpallimeeskond alistas Sevillas MM-il pronksi võitnud Horvaatia 3:1.

Davor Shuker viis külalised 9. minutil juhtima, kuid 33. minutil rõõmustas Vicente Engonga 57 000 pealtvaatajat 20 meetrilt löödud püüdmatu pommpalliga. Teise poolaja kolmandal minutil niitis horvaat Igor Tudor jalust Pedro Munitise ning Fernando Hierro realiseeris penalti. Kuus minutit enne lõpuvilet seadis Dani Garcia tabloole lõppseisu.

Parma võitis tänu võõrsil löödud enamväravale Itaalia karika, viigistades Firenzes Fiorentinaga 2:2. Parmas oli mängitud 1:1.

Ferrigato ikka liider. Dunkerquei velotuuri 180 km pikkuse kolmanda etapi võitis Stephane Barthe (Prantsusmaa, Casino), liidriks jäi Andrea Ferrigato (Itaalia). Eestlased esikümnesse ei mahtunud.

Sepp asus juhtima. Eesti meeste malemeistrivõistluste 6. voorus alistas Olav Sepp Sergei Zjukini ja asus 4,5 punktiga juhtima, sest senine liider Kaido Külaots kaotas valgetega Tarvo Seemanile. Muud tulemused: Aleksander Veingold - Igor Shvõrjov 1:0, Olev Schults - Robert Shevtshenko ja Roman Sergejev - Kalle Kiik 0,5:0,5. Külaotsal on 4, Veingoldil ja Schultsil 3,5 punkti.

Naiste 6. voor: Monika Tsõganova - Urve Kruus ja Sofia Budõlina - Svetlana Pritulina 1:0, Anastassia Golubenko - Margit Brokko ja Viktoria Bashkite - Merike Rõtova 0:1. Juhib Tsõganova 5 punktiga 5-st.

Grupivõit Tshehhimaale ja Kanadale. 3. vooru tulemusi jäähoki MM-ilt Norras.

C-grupp: Austria - Jaapan 4:2 (0.36, 8.05 ja 59.23 Pushnik, 15.14 König -- 11.21 Nakajimaya, 53.07 Suzuki), A-grupp: Slovakkia - Norra 8:2 (1.07, 34.44 ja 45.49 Hossa, 2.39, 30.31 ja 40.22 Palffy, 7.05 Kolnik, 50.43 Dano -- 17.05 Skroder, 27.34 Andersen). Lõplikud punktid: C-grupp -- Tshehhimaa 6, USA 4, Austria 2, Jaapan 0; A-grupp -- Kanada 6, Slovakkia 4, Norra 2, Itaalia 0. B-

grupp: Shveits - Prantsusmaa 6:0 (11.16 ja 35.45 Fischer, 15.00 ja 15.33 Streit, 36.41 Seger, 52.28 Von Arx), D-grupp: Valgevene - Ukraina 6:1 (1.21 V. Pankov, 4.35 ja 39.47 Antonenko, 32.42 Andrijevski, 38.03 Kovaljov, 55.32 D. Pankov -- 0.15 Litvinenko).

Martina Hingis ülivõimas. Rooma tenniseturniiri teises ringis alistas maailma esireket Martina Hingis Natalie Dechy (Prantsusmaa) 6:1, 6:1. Arantxa Sanchez-Vicario (Hispaania, 2) kaotas kaheksandikfinaalis Sylvia Plischkele (Austria) 4:6, 1:6.

Kristian Brendeni elu ohus. Norra suusahüppekuulsus Kristian Brenden kukkus kolmapäeval veolangevarjuga treenides ning vigastas eluohtlikult kaela ja selga. Eile opereeriti teda Lillehammeri haiglas.