MÄNGUDE KÄIK:

Manchester United - Chelsea 2:1

43. Javier Hernandez, 78. Ji-Sung Park - 77. Didier Drogba

Mäng on lõppenud. Manchester United jõudis poolfinaali. Arvatavasti kohtuvad nad seal sakslaste Schalkega.

85. minut: Van der Sar päästab ManU ja tõrjub Malouda löögi!

78. minut: Park lööb 2:1 Manchester Unitedile! Chelsea kaitse magas olukorra täiesti maha ja Park pääses karistusala vasakust äärest vabalt löögile.

77. minut: Drogba viigistab lähilöögist. Suurepärase söödu andis Essien!

73. minut: Drogba mängib end löögile, kuid Van der Sar tõrjub.

69. minut: ManU kontrarünnakul annab Rooney paremalt äärelt tsenderduse, Giggs saab peaga löögile, kuid Petr Cech tõrjub.

67. minut: Drogba pääseb löögile, kuid olukord lõpeb vaid nurgalöögiga.

60. minut: Chelsea vahetab viimaseks pooltunniks platsile Kalou, lahkus Anelka.

53. minut: Manchester United püüab võimalikult kaua palli vallata. Chelsea ei suuda kuidagi väravavõimalusi luua.

45. minut: 50 miljoni naela mees Fernando Torres lahkub platsilt. Chelsea vahetab platsile Didier Drogba.

Avapoolaeg on lõppenud. Chelsea vajab teisel poolajal vähemalt kahte väravat.

43. minut: Javier Hernandez lööb 1:0! Suurepärase eeltöö tegi vanameister Giggs, kes murdis paremalt äärelt sisse ja andis mehhiklasele suurepärase söödu.

40. Terry saab kollase, sest peapalli pärast võitluses jääb Hernandez tema küünarnuki ette. Chelsea mängijad protestivad.

36. minut: Malouda sai kollase kaardi.

32. minut: Nani teenib ohtlikus kohas karistuslöögi, Ramres saab kollase. Giggsi karistuslöök pole ohtlik.

29. minut: Van der Sar jookseb valearvestusega väravast välja ja Anelka on paremal äärel läbi pääsemas. Hollandlane suudab viimasel hetkel palli ära lüüa, kui prantslane oli temast juba möödumas.

27. minut: JavierHernandez lööb värava! Ei! Suluseis. Kordus näitab, et suluseis oli, kuid ülimalt napp.

23. minut: Chelsea on mänginud siiani aktiivsemalt. Arvestades avamängu tulemust on see ka mõistetav.

19. minut: Chelsea karistuslöök vasakult äärelt. Lampard lööb üle värava.

16. minut: Lampard pääseb karistusalast löögile! Edwin van der Sar tõrjub. See oli mängu parim võimalus.

14. minut: Anelka lööb karistusala joonelt napilt mööda!

9. minut: Chelsea kaitse on korraks segaduses. Park pääses karistusalasse, kuid kaotas palli.

7. minut: Ramires on ManU karistusalas läbi pääsemas, kuid Unitedi kaitse saab viimasel hetkel vahele.

5. minut: ManU teenib vasakult äärelt karistuslöögi. Petr Cech püüab tsenderduse raskusteta.

Mäng on alanud.

Algkoosseisud:

Manchester United: 1-Edwin van der Sar; 22-John O’Shea,15-Nemanja Vidic, 5-Rio Ferdinand, 3-Patrice Evra; 17-Nani,16-Michael Carrick, 11-Ryan Giggs, 13-Park Ji-sung; 14-JavierHernandez, 10-Wayne Rooney

Chelsea: 1-Petr Cech; 2-Branislav Ivanovic, 33-Alex, 26-JohnTerry, 3-Ashley Cole; 7-Ramires, 8-Frank Lampard, 5-MichaelEssien; 39-Nicolas Anelka, 9-Fernando Torres, 15-Florent Malouda

-------------------

Donetski Šahtar - FC Barcelona 0:1

43. Lionel Messi

Mäng on lõppenud. Barcelona pääseb oodatult edasi ja kohtub poolfinaalis arvatavasti Madridi Realiga.

82. minut: 1:1 oli õhus! Moreno oskab heast kohast mööda lüüa.

76. minut: Barcelona ründaja Villa lahkub, platsile Jeffren.

73. minut: Šahtari võimalus. Valdes tõrjub Mkhitaryani löögi!

66. minut: Töö tehtud. Xavi lahkub, väljakule Pedro.

59. minut: 2:0 oli õhus. Afellay pealelöögi järel pääseb Alves ohtlikult löögile, kuid pall lendab mööda.

50. minut: Williani hea tsenderduse järel on korraks Barcelona karistusalas segadus. Siis lüüakse pall puhtaks.

Avapoolaeg on lõppenud. Barcelona juhib kahe mängu kokkuvõttes juba 6:1 ja võib mõelda eelseisvale poolfinaalile.

45. minut: Jadsonilt võimas karistuslöök, kuid seis jääb muutumatuks.

43. minut: Lionel Andres Messi lööb 1:0!
Alves andis hea söödu ja argentiinlane lõi hooaja 48. värava!

31. minut: Messi võimalus, väravavaht Pjatov on tasemel.

22. minut: Xavi kauglöök lendab kõvasti mööda ja üle.

14. minut: Jadsoni võimalus, kuid ta lööb Valdesile sülle. Ukrainlased on alustanud väga teravalt.

8. minut: Mängu kõige ohtlikum olukord tegib Barcelona värava all, kus Douglas Costa pääseb löögile. Valdes tõrjub.

6. minut: Barcelona käib avaminutitel kaitses väga kõrgelt peale ja ei anna Šahtarile aega rünnakut üles ehitada.

Šahtar: 30-Andriy Pyatov; 32-Mykola Ishchenko,14-Vasyl Kobin, 44-Yaroslav Rakitskiy, 13-Vyacheslav Shevchuk;3-Tomas Hubschman; 20-Douglas Costa, 8-Jadson, 10-Willian;22-Henrik Mkhitaryan, 9-Luiz Adriano.

Barcelona: 1-Victor Valdes; 2-Daniel Alves, 3-Gerard Pique,16-Sergio Busquets, 21-Adriano Correia; 14-Javier Mascherano,6-Xavi, 15-Seydou Keita; 20-Ibrahim Afellay, 10-Lionel Messi,7-David Villa.

----------------------

Esimeses mängus ei andnud Barcelona Šahtarile mingit võimalust ja alistas Ukraina klubi 5:1.

Hoolimata suurest väravavahest, on Barcelona peatreener Pep Guardiola lubanud, et mängu ei võeta kergelt.

Kuigi Šahtari edasipääsulootus tundub väike olevat, on seekord neil kindlasti kergem, kuna Barcelona meeskonna eest ei tule platsile Carles Puyol, Eric Abidal ega Bojan Krkic. Samuti peab kohtumisest eemale jääma Andres Iniesta.

Kuid ka Ukarina klubi pole täies koosseisus. Reievigastuse tõttu peavad nad hakkama saama ilma kapteni Dario Srnata ja see on suur löök.

Paari poolfinaalivastaseks on suure tõenäosusega Madridi Real, kes homme kohtub Tottenham Hotspuriga. Esimese mängu võitis Real Hispaanias ülekaalukalt 4:0.

Inglise klubide esimese kohtumise võitis United Wayne Rooney väravast 1:0.

Unitedivõidus mängis suurt rolli ka kohtunik, kes jättis Londoni klubileandmata selge penalti, mis pahandas nii Chelsea treenereid kuimängijaid. "Me teame, et seal saab olema raske võita, kuid olemeenesekindlad, et suudame seda. Eelmine aasta me võitsime OldTraffordil," lausus Chelsea peatreener Carlo Ancelotti enne mängu.

United, kes sel turniiril endale vaid kaks väravat on lasknud lüüa, peab koduväljakul mängimist siiski selgeks eeliseks.

"Meiesuurimaks eeliseks on Old Trafford. Fännid on kindlasti fantastilisedning atmosfäär täis elektrit," kommenteeris Manchester Unitedipeatreener Sir Alex Ferguson.

Paari poolfinaalivastane selgubhomme, kui kohtuvad Inter ning Schalke. Suure tõenäosusega on vastaseksjust Saksa klubi, kes esimese kohtumise võõrsil võitis 5-2.