Matti Killing: me ei asu enam suure mäe taga

 (1)

B-finaali kolmandana lõpetanud ja kokkuvõttes üheksanda koha saanud Eesti paarisaerulise neljapaadi liikmed tundsid puudust poolfinaalis näidatud hoost.


Andres Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo alistusid kogu 2000-meetrise distantsi vältel kindlalt juhtinud Venemaale 3,18 sekundiga, lisaks lubasid lõpumeetritel endast mööda Ukraina.

“Läksime välja võidu peale, et parandada mulluse MM-i kaheksandat kohta,” tõdes treener Matti Killing. “Aga koht kohaks  –  veendusin olümpial, et vahe paadiklassi liidritega on võrreldes eelmise aastaga tunduvalt vähenenud. Me ei asu enam kusagil suure mäe taga! Kui aasta tagasi võisime tiitlivõistluste medalist vaid unistada, siis nüüd on see reaalne eesmärk. Kõik on kinni vaid eneseusus.”

Killingu sõnul pidanuks hoolealused sotid Ukrainaga varem selgeks tegema, mitte otsustama kohtade jagunemise lõpumeetritel. “Meil pole sellist toorest jõudu nagu ukrainlastel,” nentis ta. “Ukrainlastega kõrvuti liikudes suudavad nad end lõpuks alati tänu kehamassile ettepoole punnitada. Eks meid kimbutasid veel noorus ja kogenematus, alati ei jõua oluline meestele kohale.”

Praegune rivistus parim

Killingu sõnul on paatkond näidanud oma parimat minekut just praeguses rivistuses. “See on luul, kui öeldakse, et Leonid Gulovi ja Andrei Jämsä lisandudes muutuks neljapaat kohe jube tugevaks,” tõdes juhendaja. “Mina ju tean meeste seisu. Elu on näidanud, et kaua koos olnud “komandod” suudavad lõpuks ikka rohkem, kui alles mais kokku pandud ning juba suve lõpus MM-il tulistama valmistuvad tiimid.” Juhendaja kahetses, et algselt möödunud neljapäevaks, 14. augustiks kavandatud poolfinaal lükkus äikesetormi tõttu päeva võrra edasi. “Meie päev olnuks neljateistkümnes – siis mansa just kui põles ning olnuks valmis tulistama. Kuigi poolfinaal üldiselt õnnestus, jäi loodetud särtsakus siiski puudu.”


EPL hindab

Neljapaadi meeskond – 3

Sõudmine. Paarisaerulisel neljapaadil

9. koht.

Treeneri loodetud A-finaali koht jäi veel kättesaamatuks.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
109 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
158 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
138 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter

131 990€
Tallinn, Korter
173 580€
Tallinn, Korter
98 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare