Võidusõidu alguses oli veel seis lahtine, sest kuna laupäevasel kvalifikatsioonil hakkas vihma sadama, läks untsu nii Schumi kui Räikköneni ajasõit, Schumacher startis pühapäevasel võidusõidul 14. ning Räikkönen kaheksandalt kohalt.

Schumacheril oli võidusõidu esimeses pooles ka väike õnnetus, nimelt toimus väike kokkupõrge BARi uue piloodi Takuma Sato autoga ning Schumi pidi minema vahetama purunenud esitiiba, mis talle kümneid sekundeid maksma läks ja viimaseks kukutas. Siiski ei heidutanud see tol hetkel veel viiekordset maailmameistrit ning Schumacher jätkas gaasipedaali sõtkumist, lõpetades võidusõidu 8 kohal ja teenides sellega ühe punkti.

Jaapanis Suzuka ringrajal toimunud võidusõidu võitis Ferrari piloot, brasiillane Rubens Barrichello ning vormistas sellega ka meeskondliku tiitlivõidu Ferrarile, mis on ajalooline viies järjestikune. Enne viimast etappi oli meeskondlikus tiitlikonkurentsis ka Williams BMW, kuid Juan Pablo Montoya pidi tehniliste probleemide tõttu katkestama ning Ralf Schumacher sõitis tagant sisse oma vanemale vennale, lõhkudes enda esitiiva. Ralf Schumacher lõpetas võidusõidu 12.

Sato sõitis end kuuendaks ning BAR sai meeskondlikus arvestuses 26 punktiga viienda koha.

Ferrari lõpetas punktidega 158, Williams oli teine 144ga, kolmas McLaren 142 ja neljas Renault 88 punktiga.

Kimi Räikkönen lõpetas Suzukas toimunud võidusõidu teisena, jäädes Barrichellost maha 11 sekundiga ja lisades puntkikontole kaheksa punkti ning lõpetades tänavuse MMi 91 punktiga ning teisel kohal. Schumacher kogus kokku 93 punkti.

Michael Schumacher möödus kuuenda maailmameistritiitliga argentinalasest Juan Manuel Fangio, kes oma karjääri jooksul 1950ndatel aastatel sai viis maailmameistritiitlit.

Schumi võitis maailmameistritiitlid 1994. ja 1995. aastal Benettoni meeskonnas ning viimasel neljal aastal on ta võitnud oma maailmameistritiitlid Ferrari roolis. 2000. aasta maailmameistritiitliga sai Schumacher sellele meeskonnale esimeseks individuaalseks meistriks 21 aasta jooksul.

Maailmameistritiitlist ilma jäänud soomlane Räikkönen sõnas pressikonverentsil, et pole tore lõpetada pea iga võidusõitu teisena, kuid McLaren polnud lihtsalt piisavalt kiire, et tänavu meistritiitlit võtta. "Kuid vähemalt ei kaotanud me halva sõitmise tõttu," lisas ta.