MM algas dopingu- skandaali ja vihmatormiga


Dopinguga patustamiselt tabatud laskesuusatamise maailmameister Jekaterina Jurjeva ning tema kaasmaalased Albina Ahhatova ja Dmitri Jarošenko lahkusid eile häbistatuna Lõuna-Koreast, kus täna saab alguse järjekordne laskesuusatamise MM.


Võistluspaika Pyeongchangi juba nädalapäevad tagasi harjutama saabunud Venemaa koondis oli möödunud nädalal positiivseteks osutunud A-proovidest hoolimata optimistlik ning kutsus vene rahvast üles oma sportlastele toetust avaldama. Kahtlusaluste nimesid ei avaldatud, kuid need imbusid varsti välja.

B-proovi analüüsid paljastasid eile siiski lõpliku tõe – Jurjeva, Ahhatova ja Jarošenko olid tõepoolest tarvitanud dopingaineid – milliseid, pole veel selgunud.

Pole vabandust

„Ühes maailma tugevaimas koondises näib vohavat süstemaatiline ja laiaulatuslik dopingutarvitamine,” vahendas AP maailma laskesuusaliidu IBU presidendi Anders Bessebergi eilseid sõnu Pyeongchangist.

Lisaks dopinguskandaalile on MM-i algust rikkunud ka Pyeongchangis valitsev ilm. Vihm, kõva tuul ja rohkem kui kümnekraadine soojus on võistlusrada kõvasti kahjustanud. Keeruliste ilmaolude tõttu jäi eile ära ka MM-i avatseremoonia.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare