Nigeeria võiduvärav sündis normaalaja eelviimasel minutil ja põhjustas vastasmängijates parajalt arusaamatust - nad nägid vahetusmehest väravalööjat Emmanuel Amuniket suluseisus.

Kahel korral eduseisus olnud kaotajad asusid ägedalt kohtunikke ründama, mõistagi osutusid ponnistused kasutuks.

Veel 15 minutit varem paiknesid allajäänud kullakohal, aga sarnaselt poolfinaaliga Brasiilia vastu oskas Nigeeria lõpuhetkil pääseda. Reedeni polnud ükski Nigeeria sportlane olümpiavõitu maitsnud, kuid täna hiilgavad jalgpallimeeskond ja kaugushüppaja Chioma Ajunwa rahvuskangelase seisuses. Ajunwa teenib vägiteo eest Nigeeria riigilt miljon nairat (12 345 dollarit), vutimehed jagavad isekeskis viis miljonit. Nigeeria kõrged pead kuulutasid esmaspäeva rahvuspühaks.

Kodumaal Lagoses täitusid laupäeval tänavad, vihm ei takistanud inimesi trumme põristamast ja tantsu löömast. Tänati Jumalat, telekommentaator nimetas oma maa poegi maailmameistriteks.

Aafrika jalgpall tungib võimsalt esile, Euroopa esindajad jäid sootuks medalita. Tänavu kevadel kostitati Nigeeriat kahest järgmisest Aafrika Rahvuste Karika turniirist kõrvaldamisega, sest Atlanta-kangelased soovisid loobumisega isepäiselt kuulsust koguda.

Nigeeria hollandlasest treener Jo Bonfrere hindas: "Meie võit tuli kasuks kogu jalgpallimaailmale, sest näitasime ründava jalgpalli võimsust." Lõuna-ameeriklaste juhendaja Daniel Passarella: "Kaks suurt meeskonda mängisid tasemel jalgpalli. Olen hoolealuste mänguga rahul, kohtunikku ei taha süüdistada." Mitmel suurturniiril jõhkrat stiili esindanud Argentiina teenis fair play auhinna.

Ründeoskusi näitas pronskimängus Portugaliga ka Brasiilia. Aga vaevalt ülekaalukas 5:0 (teisel poolajal kübaratrikk Bebetolt) võit poolfinaalkaotust korvab. Turniiri suurimad väravakütid olid Bebeto ja Hernan Crespo (Argentiina), mõlema arvele jäi 6 tabamust.

Nigeeria: Joseph Dosu, Mobi Obaraku (61. Wilson Oruma), Taribo West, Uche Okechukwu, Celestine Babayaro, Sunday Oliseh, Victor Ikpeba (74. Emmanuel Amunike), Augustine Okocha (59. Garba Lawal), Tijani Babangida, Nwankwo Kanu, Daniel Amokachi.

Finaal: Nigeeria - Argentiina 3:2 (28. Babayaro, 74. Amokachi, 89. Amunike - 2. Lopez, 50. pen. Crespo).

Pronksimäng: Brasiilia - Portugal 5:0 (5. Ronaldo, 11. Conceicao, 47., 54. pen., 75. Bebeto).