1. ALA - 100m:

Pahapill teeb suurepärase alguse võistlusele, läbides 100 meetrit 11,05-ga (vastutuul 0,6 m/s). Kuigi Pahapill on 100 meetrit jooksnud ka 10,95-ga, oli ta kümnevõistluse sees jooksnud siiani 11,06-ga.

Oma isikliku rekordi (8255p) graafikut edestab Pahapill nüüd 12 punktiga.

Andres Raja aeg oli 10,83, senises rekordgraafikus (8119p) jooksis Raja 10,82-ga.

Kiireimat aega näitas Bryan Clay, kes läbis distantsi isikliku rekordi 10,35-ga. Järgnesid Trey Hardee 10,39 ja Yordani Garcia 10,61-ga. Raja on hetkel 13. ja Pahapill 19. kohal.

100 meetri jooksus sai vigastada kuubalane Junior Diaz, kelle võistlus on lõppenud.

2. ALA - KAUGUSHÜPE:

Pahapill sai avakatsel kirja 7.24. Raja on hüpanud 7.45 ja edestab nüüd oma rekordigraafikut 15 punktiga. Pahapill vajaks kindlasti parandamist... Võistluse liider Clay piirdus avakatsel 6.55-ga. Šebrle on liider 7.65-ga.

Pahapillil teisel katsel 7.43 ja 47 lisapunkti käes. Hetkel Pahapill oma rekordigraafikust kolme punktiga ees. Rajal teisel katsel 7.42, Clayl vaid 7.13.. Götzises tibutab kergelt vihma.

Otsustaval katsel parandab Pahapill natuke ja saab kirja 7.47. Rekordigraafikut (8255) edestab ta nüüd 12 punktiga, kuid Pahapill on ju hüpanud ka 7.97. Raja viimasel katsel ei paranda ja juhib oma senist rekordit (8119) 15 punktiga.

Bryan Clay piirdus enda kohta tagasihoidliku 7.51-ga ja tema lootused maailmarekordit rünnata on kustunud. Ameeriklase kaugushüppe isiklik rekord on 8.06.

3. ALA - KUULITÕUGE:

Pahapillilt avakatsel korralik 15.18, Rajal 14.76. Mõlemal rohkem kui senises rekordigraafikus.

Pahapilli parimaks jäigi 15.18 ja tal on nüüd kolme alaga koos 2578 punkti. Seda on 82 punkti enam kui isikliku rekordi (8255) püstitamisel.

Ka Raja ei suutnud kahel viimasel katsel enam parandada ja lõpetas kuulitõuke 14.76-ga. Rajal on nüüd 2596 punkti ehk +28 rekordigraafikuga (8119) võrreldes.

Treener Remigija Nazaroviene kommentaar pärast kuulitõuget: "Andrese eesmärgiks oli üle 15 meetri tõugata, treeningutel on ta teinud väga häid tõukeid. Tehniliselt ei olnud katsetel viga, kaugemale oleks tulnud tõugata. Miku tulemusega võib rahule jääda, kuigi peale õnnestunud avakatset tulnuks rohkem riskida ja lisa saada. Kiirustas, rohkem kontsentreerudes oleks tulemus parem olnud."

Senise võistluse käiguga on Nazaroviene üldjoontes rahul: "Pole viga. Veidi rahulik võistlus, aga samas on enamus katseid kauguses-kuulis kirjas ja hea, et vihm hetkel ei sega."

Seis kolme ala järel:

1 KASJANOV Oleksei UKR 2788 (10.63 - 7.97 - 15.01)

2 CLAY Bryan USA 2761 (10.35 - 7.51 - 15.38)

3 HARDEE Trey USA 2661(10.39 - 7.62 - 13.46)

4 SMITH Maurice JAM 2657

5 BERTOCCHI Massimo CAN 2634

6 SEBRLE Roman CZE 2597

7 RAJA Andres EST 2596

8 PAHAPILL Mikk EST 2578

4. ALA - KÕRGUSHÜPE:

Raja ületas algkõrguse 1.91 avakatsel, Pahapill alistas oma algkõrguse 1.94 samuti esimesel sooritusel.

Hetkel on Rajal ja Pahapillil kirjas 2.00, mõlemad jätkavad võistlust.

Uudist täiendatakse.

Isiklikud rekordid:

Mikk Pahapill 8255p (11,10 - 7.47 - 14.05 - 2.03 - 50,08 - 14,14 - 48.48 - 5.02 - 59.99 - 4.42,26)

Andres Raja 8119p (10,82 - 7.38 - 14.55 - 1.99 - 49,00 - 14,22 - 42.75 - 4.80 - 57.73 - 4.40,73)

Võistluse eelvaade:

Götzises on hetkel päikesepaisteline ilm, sooja on 25 kraadi. Staadioni peasirgel puhul kerge vastutuul. Hommikusel avamisel hakkasid aga mägede varjust paistma ähvardavad pilved.

"Tahaksin võimalikult hea ja stabiilse võistluse teha," sõnas Pahapill võistluse eel Delfi Spordile."Viimane treeninglaager läks korda, tervis on ka täiesti korras. Nüüdoleneb kõik sellest, kui palju ma suudan end realiseerida."

"Võtan seda võistlust kui ettevalmistust Barcelona EM-iks," lisas Pahapill, kelle isiklik rekord on eelmisest hooajast 8255 punkti.

Andres Raja tahaks koguda vähemalt 8000 punkti ja loodab, et hiljutine haigus tema tulemusi ei mõjuta. "Nädal enne võistlust jäin haigeks ja tagatipuks jäi ka sõrm ukse vahele," sõnas Raja. "Toitu ei tahtnud vahepeal nähagi, aga muidu on kõik korras. Parema pöidla paistetuse said korraldajad eile viinakompressi abiga ka normaalseks."