Võistlust algusest peale juhtinud Pellegrini puudutas lõpuseina 4.01,53 pärast stardipaugu kõlamist ning alistas prantslanna Laure Manaudou poolt eelmisel EM-il kaks aastat tagasi Budapestis püstitatud senise rekordi 0,60 sekundiga, vahendab Sportnet.

Rekordiomanikku ennast sel distantsil finaalis ei olnud, kuid hõbemedal rändas ometi Prantsusmaale - Coralie Balmy sai selle aja 4.04,15 eest. Kolmas oli Camelia Potec Rumeeniast 4.05,62-ga.

Lisaks kahele maailmarelkordile (esimene sündis õhtu esimeses finaalis, naiste 50 m vabaujumises) ujuti Eindhovenis enne laialiminekut veel kolm Euroopa rekordit. Meeste 400 m kompleksujumises ei loovutanud ungarlane Laszlo Cseh kordagi liidrikohta kellelegi teisele ning sai ajaks 4.09,59. 31. juuli 2005 oli Cseh Montreali MM-il olnud 0,04 sekundit aeglasem. Hõbeda teeninud kreeklane Ioannis Drymonakos lõpetas 5,13 ja itaallane Luca Marin 7,10 sekundit hiljem.

Vana Maailma rekord sündis ka kahel viimasel alal, nii naiste kui meeste 4 x 100 m kombineeritud teateujumises. Naistest oli kõige ühtlasem koosseis Suurbritannial. Elizabeth Simmonds lõpetas esimese vahetuse neljandana, teises tõstis Kate Haywood brittide naiskonna teiseks ning kolmandas suutis Jemma Lowe seda kohta hoida. Ankrunaiste duellis suutis aga Francesca Halsall kogu võistluse juhtinud venelannade viimase vahetuse viijast Darja Beljakinast kiirem olla ning Euroopa rekord on tänasest numbriga kolm algav - 3.59,33. Senine mark oli 2002. aastast Saksamaa naiskonna käes 4.01,54-ga.

Meeste finaalis heastasid vene mehed naiste ebaõnnestumise ning hoidsid liidrikohta algusest lõpuni. 3.34,25 on 0,47 sekundi parem, kui kaasmaalastel 2003. aasta MM-il Barcelonas. Ujustid Arkadi Vjatšanin, Grigori Falko, Jevgeni Korotõškin ja Andre Gretšin. Teine oli Horvaatia 3.36,32 ja kolmas Rootsi 3.36,85-ga.