Lõpusirgele jõudva Vuelta a España 193,6 km pikkune 17. etapp Ciudad Realist Talavera de la Reinasse lõppes lõpuheitluses prantslaste kaksikvõiduga. Esikoha sai päeva viieliikmelisest jooksikute grupist viimasena ette jäänud 22-aastane Anthony Roux (Française des Jeux). Peagrupi peas sai teise koha tema kaasmaalane William Bonnet (Bbox Bouygues Telecom), kolmas oli teisipäeval spirnterite finišis esikoha saanud sakslane André Greipel (Columbia-HTC).

"Liidergrupis algasid äraminekukatsed 5 kilomeetrit enne lõppu. Nägin võimalust Martijn Maaskantiga kaasaminekus ning see ka õnnestus. Sain tema tuules puhata ning pool kilomeetrit enne finišijoont tegin otsustava kiirenduse," ütles prantslane.

Rein Taaramäe lõpetas koos meeskonnakaaslasega Cofidises prantslase David Moncoutié'ga 47 sekundit võitjast hiljem ja sai etapil 129. koha. Kolmapäevase etapi eel jätsid Vuelta pooleli itaallased Damiano Cunego (Lampre-NGC) ja valitsev maailmameister Alessandro Ballan (Lampre-NGC), belglane Wouter Weylandt (Quick Step) ja austraallane Stuart O'Grady (Saxo Bank).

Üldarvestuses paremustabeli tipp ei muutunud. Hispaanlane Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne) juhib endiselt hollandlase Robert Gesinki (Rabobank) ees 31 sekundiga ja kaasmaalase Samuel Sáncheze ees (Euskaltel-Euskadi) 1.10-ga.