Eilsel maanteesõidu Eesti meistrivõistlusel Viljandis näitas oma ülemvõimu Erki Pütsep, kes noppis teist aastat järjest tiitli viiekordse võitja Jaan Kirsipuu ees.

175-kilomeetrine võidusõit kulges raskel rajal Viljandis, kus 14 korda tuli läbida 12,5 km pikkune linnaring. Juba esimestel ringidel pääses grupist lahti 13 ratturit. Lõpu eel, viimasel ringil olid neist ette jäänud veel kuus, nende seas tiitlikaitsja Erki Pütsep ja Eesti kuulsaim rattur Jaan Kirsipuu.

“Mõtlesin, et ei viitsi terve sõidu rünnata,” rääkis Pütsep finišis. “Parem kohe gaas põhja panna, siis läks ka grupp pooleks.”

Kirsipuu sõnul õnnestus tal üle poole sõidust teiste tuules juhtgrupis püsida. “Ma üritasin viilida küll, ei teadnud, kaua ma vastu pean. Ega keegi väga ei pahandanud ka.”

Pütsep “pani südamest”

Viimase ringi eelviimasel tõusul hakkas ette murdma Allan Oras, kuid ProTouri meeskonnas Bouygues Telecom pedaaliva Erki Pütsepa jõud käis kolleegist tõusul üle. Tema tuules püsis ka Kirsipuu. “Mõtlesin juba eelviimasel ringil, et proovin mõlema tõusu peal ette murda,” ütles Pütsep. “Lootsin, et keegi tuleb kaasa, üksi ei jõua. Kuid siis viimasel ringil Oras hakkas ära minema, siis tõusu peal panin litaka.”

Kahekesi suurendasid Kirsipuu ja Pütsep – endised klubikaaslased Ag2r’i päevilt –vahemaad jälitajatega veelgi. Pütsepa sõnul tuli Kirsipuu sitkus talle üllatuseks. “Üllatusin jah, et Jass istus mul tuules. Lasin tal siis ka rügada, viimased kaks kilomeetrit töötas ta rohkem kui mina.”

Finišisirgel jäi Pütsep aga peale ning veeres üle lõpujoone kolm sekundit Kirsipuust varem. “Ütleme ausalt, mulle oli see võidusärk ikka väga tähtis,” ütles sel hooajal Eesti pinnal juba kolmandat korda võitnud Pütsep. “Jass võib-olla mõtles, et lepib teise kohaga, aga ma läksin ainult võidu peale välja.”

Ka Kirsipuu möönis, et jäi ka hõbedase medaliga rahule, kuigi üritas kas või moepärast Pütsepaga finišijooneni sammu pidada. “Rohkemat olnuks raske loota,” möönis vanameister. “Erki oli ikka lõpuks päris kõvasti rabanud, mul olid juba sellised krambid jalgades – sel viimasel raskel tõusul tuli piir ette.”

Mõlemad medaliomanikud tunnustasid ka südilt võidelnud noort kolleegi, eile U23 arvestuses võidutsenud Tanel Kangertit. “Algul tegi ta ikka nelja mehe eest tööd, aga lõpus ei jätkunud vist enam jõudu ette murda,” arvas Pütsep. “Ilmselt läks ribadeks.”

•• Kristjan Kaisi ja Rivo Vesiku jaoks lõppes rannavõrkpalli MK-etapp Norras põhiturniiri avaringis, kus tuli vastu võtta 1:2 kaotus sakslastelt Jonas Reckermannilt ja Misch Urbatzkalt.

••  Ardo Arusaar ja Madis Sihimets said Serbias Belgradis kreeka-rooma maadluse juunioride EM-il viienda koha.

••  Jaanus Murakas saavutas Viru autorallil A-rühmas kolmanda koha, sama koha sai N-rühmas Jevgeni Novikov.

••  Egle Uljas jooksis Taanis Ārhusis 800 meetrit 2.07,05-ga ning sai neljanda koha.

••  Tallinnas toimunud Eesti petangi meistrivõistlustel tuli triomängus meistriks võistkond Roger Viks/Harry Kanistik/Martin Mänd.

••  Maria Chulets tuli Valgerannas peetud ratsaspordi koolisõidu võistlusel kompleksarvestuses Eesti meistriks.

••  Laskeorienteerumise MK-etapil Pikasaares sai Armo Hiie teise koha ja hoidab kokkuvõttes neljandat positsiooni.