Rein Kilk: kui mehed ise tahavad koos jätkata, siis lasku aga käia

 (2)

Rein Kilk: kui mehed ise tahavad koos jätkata, siis lasku aga käia
----

Sõudeliidu presidendi Rein Kilgi sõnul sõidavad Etoni MM-il neljapaadis pronksmedali võitnud mehed samas koosseisus ka järgmisel aastal, kui nad seda soovivad.

 •• Kas neljapaadi pronksmedal oli praegu maksimum?

Kui ilm oleks olnud tuulevaikne nagu poolfinaali ajal, heidelnuks me Poolaga kulla pärast. Värskelt kokku istunud paati mõjutab tugev laine rohkem kui pikalt sissetöötanud meeskondi. Allar Rajagi tunnistas pärast sõitu, et ei saanud end tühjaks sõita, sest heitlikes oludes tuli sõuda ettevaatlikult.

Eks tänavune hooaeg oli keeruline. Jämsä on küll eessõudja ja Endrekson neljapaadi ideoloogiline isa, kuid mulle on jäänud mulje, et võistlustel vaatasid poisid samas pigem Jüri Jaansoni otsa. Tema haigus lõi plaanid sassi ja see tekitas ka pingeid. Aga tulime rongi alt välja.

••  Kas Tatjana Jaanson tõendas nüüd oma treenerioskusi lõplikult?

Sellele küsimusele ei saagi muudmoodi vastata kui “jah”. Probleem on hoopis see, et väga häid treenereid on teisigi. Nüüd peame maha istuma ja otsustama, kuidas teisi asjaosalisi tunnustada.

Eeskätt on narvalaste treeneril Sergei Glu‰kol põhjust mossis olla. Tema pani ju Raja ja Kuzmini kahesel väga hästi sõitma, aga poole hooaja pealt tõsteti mehed hoopis neljasesse. Aga tulemusele mõeldes oli see siiski ratsionaalne otsus.

Näiteks Raja puhul tuleks rääkida lisaks Glu‰kole ka Matti Killingust, kes ta sellisele tasemele üldse viis. Mihkel Leppik on jälle treeninud nii Endreksoni kui ka Jämsät. Saan aru, et oleksin pidanud teiste treenerite tunnustamise peale mõtlema juba eelmisel aastal.

•• Mis saab järgmisel hooajal? Jälle katsevõistlus ja uus koosseis?

Poisid ise on võitluslikud ja ütlevad, et teeme katsevõistluse, siis selgub, kes on parim. Praegu on meil kuus enam-vähem võrdset maailmaklassi meest.

Oleme näidanud, et neljane on killer-boat ehk võitjapaat, kes on valmis lööma keda iganes. Seda isegi probleemide korral. Mehed mõistavad seda ja tung neljasesse on suur. Samas, järgmisel hooajal tahame moodustada ka väga tugeva kahepaadi.

Katsevõistluse miinus on see, et aasta jooksul tuleb mitu korda heas vormis olla.

Järgmise hooaja teeb veel keerukaks see, et lisaks MM-medalitele mängitakse välja ka olümpiapiletid ja oleme võtnud eesmärgiks saada olümpiale kolmes paadiklassis.

Loomulikult teeme katse pääseda olümpiale ka kaheksapaadil ning noortele neidudele Pajusalule ja Rõndinale muretseme kindlasti korraliku paadi, et teenida piletid ehk ka naiste kahesel.

••  Nii et vägisi sama koosseisu ei säilitata?

Ma arvan, et poisid ise pole nõus, et seda koosseisu kunstlikult hoitakse. Aga kui mehed ise tahavad koos jätkata, siis ma arvan, et lasku aga käia.

••  Kuidas kommenteerite Leonid Gulovi arvamust, et Narva ja Pärnu sõudjad peaksid eraldi töötama?

Gulovi idee on ka arvestatav variant, aga kui tänavu oleksime paadid komplekteerinud klubide baasil, poleks maailmaklassilist neljapaati kuidagi kokku saanud – Igor Kuzmini oli medalivõiduks hädasti vaja.

Ehk oleks kaks Eesti paati finaalis sõudnud, aga medalit poleks me tõenäoliselt saanud.

Kui Gulov sobiks Kuzminiga kahesel, võiks narvalased sõita küll kahesel ja pärnakad neljasel.


Arvamused

Tõnu Endrekson

neljapaadi idee autor

“Mina ei oska sellest katsevõistlusest midagi arvata, ise sõidaksin neljapaadis edasi küll. Päris õige see asi ikka ei ole, et tuleb ennast juba kevadel vormi ajada. Eelmisel aastal sai räägitud, et kui on korralik paat koos, võiks see edasi sõuda.”

Allar Raja

uus mees paadis

“Ühest küljest on sportlik printsiip hea – kõik peavad pingutama ja keegi ei saa end lõdvaks lasta. Teisalt oleks hea, kui samad mehed koos edasi sõuaksid, saaks paremini kokku sõita. Minul ei ole praeguse koosseisuga sõudmise vastu mitte midagi.”

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
102 900€
Tallinn, Korter
189 000€
Harku vald, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
229 500€
Tallinn, Korter
109 000€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
120 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

98 990€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
151 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare