Endiselt ilma vigastatud Yao Mingita mängiv Rockets alistas Lakersi 95:80, Aaron Brooks tõi võitjatele 26 ja Luis Scola 24 punkti (lisaks 12 lauapalli). Lakersi poolel kogus enim punkte taas Kobe Bryant, kelle 32 punkti aga meeskonda ei päästnud.

Nii selgub läänekonverentsi finalist otsustavas seitsmendas mängus, mis toimub pühapäeval Los Angeleses.

Idakonverentsi poolfinaal tiitlikaitsja Boston Celticsi ja Orlando Magicu vahel saab lahenduse samuti seitsmenda mänguga. Läinud ööl võitis Magic 83:75, kuigi Celtics juhtis kohtumist kuni viimase veerandaja esimeste minutiteni.

Magicu tsentri Dwight Howardi arvele jäi 23 punkti ja 22 lauapalli, Rashard Lewis lisas 20 silma. Tiitlikaitsja resultatiivseim oli 19 punktiga mängujuht Rajon Rondo (lisaks 16 lauapalli), Paul Pierce viskas 17 punkti.

"Rünnak ei toiminud, tegime liiga palju pallikaotusi, kaitse seevastu oleks võita lubanud," ütles Pierce pärast kohtumist. "

Otsustav kohtumine toimub pühapäeval Bostonis.