IAAF-i kalendrisse kuulunud kergejõustikuvõistlusel Itaalias Rietis püstitas Keenia poolmailer David Lekuta Rudisha maailma hooaja tippmargi 800 m jooksus 1.42,01-ga. Aja alla 1.43 said veel kaks kiirema jooksu osalejat - olümpiapronks Alfred Kirwa Yego (Keenia) 1.42,67 ja maailmameister Mbulaeni Mulaudzi (LAV) 1.42,86-ga. Rudisha tulemus on uus Aafrika rekord ja maailma kõigi aegade neljas tulemus.

100 m jooksu kiireim oli Rietis reedel Brüsselis võidutsenud Asafa Powell. Jamaikalase 9,99 oli saavutatud 1,5 m/s puhunud vastutuules. 200 meetri võitis Wallace Spearmon (USA) 20,27 sekundiga, staadioniringil oli kiireim britt Robert Tobin 45,30 sekundiga.

1500 m jooksus olid kolm kiiremat William Biwott Tanui (Keenia) 3.33,00, Leonel Manzano (USA) 3.33,33 ja Geoffrey Kipkoech Rono (Keenia) 3.33,59-ga. 3000 m jooksus kuulus Keenia jooksjatele kolmikvõit - Joseph Kitur Kiplimo 7.31,20, Sammy Alex Mutahi 7.31,41 ja Edwin Cheruiyot Soi 7.31,48.

110 m tõkkejooksus said vastutuulega kõige paremini hakkama jamaikalased Dwight Thomas 13,36 ja Maurice Wignall 13,48 sekundiga. Teivashüppes ületasid venelane Viktor Tšistjakov ja ukrainlane Maksim Mazurik 5.52 ning jäid esikohta jagama. Kolmikhüppes piisas Leevan Sandsil (Bahama) võiduks 16.77-ks.

Naiste 100 m võitis olümpiavõitja Shelly-Ann Fraser (Jamaica) 11,18-ga ja 200 m Kerron Stewart (Jamaica) 22,62-ga. 1500 m jooksus pidid maailmameister Maryam Yusuf Jamal (Bahrein) leppima teise kohaga. Lisa Dobriskey (Suurbritannia) võiduaeg oli 4.01,23, Jamalil 4.01,29. Sile 3000 m lõppes Sylvia Jebiwott Kibeti (Keenia) võiduga 8.43,93, sama pika takistustega distantsi võitis tema kaasmaalane Ruth Bisibori Nyangau 9.13,92-ga.

100 m tõkkejooksus sai kolmanda võidu järjest maailmameister Brigitte Foster-Hylton (Jamaica), seekord 12,78-ga. Kõrgushüppes võidutses venelanna Irina Gordejeva 1.97-ga. Kaugust hüppasid Irina Melešina 6.91, Tatajana Lebedeva 6.85 ja Olga Kutšerenko (kõik Venemaa) 6.77, neist Lebedeva tulemus oli saavutatud lubatust tugevama pärituulega. Ketast heitis MM-i hõbe kuubalane Yarelis Barrios 64.95, järgnesid Zaneta Glanc (Poola) 62.81 ja maailmameister Dani Samuels (Austraalia) 61.60-ga.