Võistluskeerises olid IMS tüüpi jahid kolmes grupis. I grupis tuli Eesti meistriks Kalevi Jahtklubi jaht Cabernet kapten Eiki Keerti juhtimisel 22 punktiga, hõbemedali pälvis samuti Kalevi Jahtklubist Merion kapten Ain Pomerantsiga roolis 25 punktiga, pronksi sai Pärnu Jahtklubi Lady Bird kapten Erki Meltsiga 29 punktiga. Tänavu kiiljahtide X-35 klassi MM-il pronksmedali pälvinud kapten Mati Sepp Kalevi Jahtklubist tuli uuel jahil Bering 8. kohale 38 punktiga. Kokku võistlesid I grupis 23 jahti.

II grupis saavutas Eesti meistritiitli Kalevi Jahtklubi Jazz kapten Marten Loopere juhtimisel 13 punktiga. Teine ja kolmas koht kuulusid Pärnu Jahtklubi jahtidele, Georg kapten Viktor Feofanovi juhtimisel sai 15 punktiga teise, Debora kapten Eero Pankiga roolis samuti 15 punktiga kolmanda koha. Teises grupis võistlesid 27 jahti.

III grupis tuli Eesti meistriks Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi kapten Koit Pautsiga 10 punktiga. Pärnu Jahtklubi Merineitsi kapten Harri Murdi käe all pälvis hõbemedali 18 punktiga, sama palju punkte kogus pronksi võitnud Venemaa jaht Croc kapten Dmirty Zhikharskiy juhtimisel. Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli pronksile Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Vesileenu kapten Kristiina Klaosi juhtimisel 34 punktiga. Konkurentsis olid 20 jahti.

Muhu väina regatil võistlesid ka LYS tüüpi jahid, kelle seas regati võitjaks kuulutati Kalevi Jahtklubi jaht Triini Tõnu Vennikase juhtimisel 19 punktiga, teise koha sai Saaremaa Merispordi Seltsi Zoo Rando Keskkülaga roolis samuti 19 punktiga ning kolmandaks jäi samuti Saaremaalt Pinta Harri Kenki juhtimisel 21 punktiga. LYS-tüüpi jahte osales 13.

50. Muhu väina regatt toimus marsruudil Pärnu - Kihnu - Ruhnu - Roja - Roomassaare - Roomassaare ring. Raskete tuuleolude tõttu jäi ära esimene etapp Pärnu ring. Regatist võtsid osa rekordiliselt 504 sportlast 83 jahil, eestlastele pakkusid konkurentsi Venemaa ja Läti paremik ning Soome jaht.

"Sarnaselt eelmisele aastale tuli ka tänavusel regatil ette keerulisi momente ilmastikuoludes - Ruhnu-Roja etapile läksime teadmisega, et tuul on tugev, Pärnu ring tuli tuule tõttu üldse ära jätta. Ãœks purunenud mast ning mõned väiksemad kahjud on tuule tugevust arvestades tegelikult väike kahju, osalejate ettevalmistustase on samuti eelmiste aastatega võrreldes tunduvalt tõusnud. Ãœldiselt sujusid võistlused hästi ning regatiga võib rahule jääda,? rääkis peakohtunik Aivar Laus.

Võistlused korraldas ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.