Meeste 100 m jooksus oli ülivõimas võitja MR-i endine valdaja Asafa Powell (Jamaica) 9,87 sekundiga. Jamaicale kindlustasid kolmikvõidu Nesta Carter 10,07 ja Michael Frater 10,10-ga. Staadioniringi jooksus kordus Pekingi finaali lõpplahendus - LaShawn Merritt 44,50, Jermey Wariner 44,51. Kolmas oli Chris Brown Bahamalt 45,36-ga.

Taktikajooksuks kujunenud 800 m kiirem oli Alfred Kirwa Yego (Keenia) 1.49,05-ga, 3000 m lõpetas esimesena Bernard Lagat USA) 8.02,97-ga. 400 m tõkkejooksus jättis Kerron Clement (USA) enda selja taha neli jamaikalast, võiduaeg 48,96. Viimaste parimana jäi Danny McFarlane esikohast 0,04 sekundi kaugusele.

Kõrgushüppes oli parim olümpiavõitja venelane Andrei Silnov 2.35-ga, rootslane Stefan Holm ületas 2.33. Kolmikut hüppas olümpiavõitja ja maailmameister Nelson Evora (Portugal) 17.24. Kuuli tõukas Pekingi võitja Tomasz Majewski (Poola) 20.88-ga, edestades taas Christan Cantwelli (USA), kes sai esimesel katsel kirja 20.73.

Naiste 200 m jooksus kiireim oli Sanya Richards (USA) 22,50-ga, 1500 m lõpetas esimesena Maryam Yusuf Jamal (Bahrein) 4.06,59-ga ning 5000 m oodatult Meseret Defar (Etioopia) 14.53,82-ga. 100 m tõkkejooksus mahtus esikolmik kahe sajandiksekundi sisse. Võitis Josephine Onyia (Hispaania) 12,54-ga, LoLo Jones (USA) ja Deloreen Ennis-London (Jamaica) said võrdse 12,56. 3000 m takistusjooksus võidutses Pekingis MR-i püstitanud Gulnara Galkina (Venemaa) 9.21,73-ga.

Teivashüppes ei ilmunud Jelena Isinbajeva (Venemaa) võistlema ning hiirte peo võitis Silke Spiegelburg (Saksamaa). 4.70 ületasid lisaks temale ka Svetlana Feofanova (Venemaa) ja Monika Pyrek (Poola). Vasaraheite parimaks osutus kuubalanna Yipsi Moreno 74.09-ga.