Suusaliit kaalub Veerpalu dopingu A-proovi avalikustamist

 (2)

Eesti Suusaliidu peasekretär Jüri Järv rääkis Delfile, et nad võivad Andrus Veerpalu ümber puhkenud skandaali lõpetamiseks nõuda Maailma Antidopingu Agentuurilt (WADA) tema dopinguproovi A-analüüsi tulemuse avalikustamist.


Veerpalut kontrolliti viimati 29. jaanuaril, kuid siiani pole selle kohta ametlikku teavet, kas analüüsi tulemus oli positiivne või negatiivne.

Sihtasutuse Eesti Antidoping juht Kristel Berendsen rääkis täna hommikul Delfile, et Veerpalu ümber puhkenud skandaali aitaks lõpetada just dopingu A-proovi tulemuste avalikustamine. "Kui A-proov on negatiivne, siis selle kohta infot ei saadeta. Eesti suusaliidul on aga õigus ka A-proovi negatiivse tulemuse kohta tõendit küsida," sõnas Berendsen.

Järv vastas küsimusele, kas Suusaliit kavatseb WADA-st A-proovi tulemust nõuda, et: "See on hea idee. Vahest me peamegi seda tegema. Me kindlasti kaalume seda võimalust."

Kui aga dopingukontrolli A-proov oleks positiivne, siis oleks Järvel enda sõnul kindlasti sellekohane teave olemas.

Järv ei välista ka Suusaliidu ametliku pressikonverentsi korraldamist, et skandaalile lõpp teha. "Hetkel ei ole pressikonverentsi korraldamine päevakorras. Kuid jällegi, vahest olukord nõuab seda. Oleme siiani lootnud, et meie ajakirjandusele antud selgitused on piisavad," lisas Järv.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare