Tartu Ülikooli professor: Veerpalu dopingupatuseks nimetamine on ennatlik


Tartu Ülikooli laboratoorse meditsiini professor Agu Tamm ütleb, et Andrus Veerpalu dopingupatuseks nimetamine on ennatlik ja justkui vedurist eespool jooksmine, sest kasvuhormooni piirtaseme määramine on raske või peaaegu võimatu.

Tamme sõnul on tavapraktikas normaalne, et inimesed kõiguvad piiri peal, olles ühel päeval alla, teisel päeval üle normi, kirjutab ERR Sport.

"Seda nimetatakse bioloogiliseks varieeruvuseks ja see on ühel inimesel suurem, teisel väiksem, aga kõigil on ta olemas," selgitab Tamm.

Geeniteadlane Andres Metspalu lisab, et igal inimesel on oma hormooninorm ja nii nagu üha enam räägitakse personaalsest meditsiinist, peaks olema ka personaalne dopingukontroll.

On viimane aeg, et geeniteadus võetaks dopinguküttidele appi, rõhutab geeniteadlane, akadeemik Andres Metspalu resoluutselt, sest tema sõnul on praegu toimuv täiesti teaduseväline asi.

"Ei ole nii, et kuskil Ameerikas mõõdetakse mingi hormoon ja siis seda rakendatakse kõigile inimestele üle terve maailma," sõnab Metspalu. "Kõik see, mis praegu on toimunud, see on nagu üldine keskmine, aga sinna ei mahu kõik inimesed alla."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare