Tõnu Endrekson: me pole kullasoovist taganenud!Täna teeb Eesti uuenenud koosseisuga neljapaadi-meeskond oma esimese stardi MM-võistlustel Suurbritannias.


Etonis peetaval sõudmise MM-il on Eestil välja panna veel kahemehepaat ja kaheksamehepaat. Tänane päev peaks tooma selgust, kas keset hooaega koosseisu muutnud neljapaat on valmis võistlema medalite pärast. Reedel Tallinna lennujaamas äralendu oodanud meeste lustakas meeleolu lubas seda siiski loota.

“Ühtegi tõsist starti pole meil olnud, aga usun, et seis on siiski hea, paat igatahes liigub küll,” ütles neljapaadi vaimne isa Tõnu Endrekson. “Oma eesmärkidest pole me taganenud, ikka lähme kulla peale välja.”

Haiguse tõttu MM-ist eemale jäänud Jüri Jaansoni ja erimeelsuste tõttu lahkunud Leonid Gulovi asendajad Allar Raja ja Igor Kuzmin on Endreksoni sõnul hästi paatkonda sulandunud.

“Tuli neile neljase põhitõed selgeks teha, usun, et nõrgemaks me nende vahetustega ei muutunud,” arvas Endrekson.

Paadi uustulnuk Raja rääkis, et Andrei Jämsa stiil on natuke erinev, tema tõmbealgus on lühem ja kiirem. “Aga mina tunnen ennast neljapaadis nüüd juba mugavalt, omavahelised suhted on samuti head,” rääkis hooaega Kuzminiga kahepaadis alustanud Raja.

“Mulle meeldib suur paat – liigub kiiresti ja tiim on ka mõnus,” ütles number ühel istuv Raja.

“Raja on meil jah roolijalg. Loodan, et kõrvalradasid me rammima ei hakka. Leedus saime isegi suure külglainega hakkama,” andis kontrollvõistlus Trakais Endreksonile lootust. Muigelsui tegi ta ka käte abil selgeks, mis paatkonna uustulnukaga vastasel korral juhtub.

Tatjana Jaansoni poolt juhendatava kvarteti ohtlikumad konkurendid on tiitlikaitsja Poola, T‰ehhimaa, 2004. aasta olümpiavõitja Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa.

Kahepaadis stardivad neljapaadist tüliga lahkunud Gulov ja teine narvalane Vladimir Latin, neid juhendab Sergei Glu‰ko. Kui algselt pidi Gulov MM-il startima ühepaadil, siis kaotus Eesti meistrivõistlustel Latinile viis mehed mõttele, et jõud tuleks ühendada.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
157 000€
Rae vald, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
109 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
149 900€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
102 900€
Tallinn, Korter

88 990€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
173 580€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare