VIDEO DEBATIST | Arutelu Konstantin Pätsi Eesti elu muutnud otsuste üle kiskus kuumaks ja kirglikuks

 (121)
Esietendus juba kolmapäeval 25. juulil. Kokku vaid 10 etendust!

Täna Viru keskuse Rahva Raamatus peetud debatt Eesti kunagise riigivanema Konstantin Pätsi 1930ndatel tehtud ja meie rahva elu muutnud otsuste üle oli kirglik, kus kostis korduvalt vahelehüüdeid ja küsimusi ka kuulajaskonnalt.

Täna debateerisid omavahel Pätsi kriitikud Jaak Valge ja Ago Pajur ning Trivimi Velliste, kes on tuntud kui Pätsi apologeet. Arutelu modereeris Eesti Päevalehe ja Delfi erikorrespondent ja arvamustoimetaja Krister Paris. Kuulajaid oli kuumale päevale vaatamata tulnud üle 60.

Debati peamiseks aruteluteemaks on igipõline küsimus: kas Pätsi otsused venelastega koostööle minna olid põhjendatud või mitte.

Arutati Pätsi-elu kolme etappi: 1917-1920, mil loodi Eesti Vabariik; 1934. aasta riigipööret ehk vaikiva ajastu algust ja 1930ndate lõppu, mil Eesti oli langenud Venemaa manipulatsioonide ohvriks.

Kõige selgemalt oli Pätsi-kriitiline Valge ja enim püüdis endist riigivanemat kaitsta Velliste. Tema sõnavõttude vahel kostis publiku seast ka hüüdeid, mis viitasid Velliste nõrkadele argumentidele ja liigsele kujundlikkusele.

Pajur oli Valgest neutraalsem, kuid samuti pidas Velliste Pätsi-usku nõrgalt tõendatuks ja leidis, et Päts ei kasutanud 1930ndatel kõiki võimalusi Eesti iseseisvust kaitsta

Debati üheks ajendiks oli 25. juulil Viinistus esilinastuv "Kostja ja hiiglane". Mart Kivastiku kirjutatud ja Venemaa lavastaja Aleksander Ogarevi lavale toodav tükk käsitleb ning mõtestab Konstantin Pätsi traagilisi otsuseid ning nende tagamaid.

Samal teemal:

Etenduse korraldavad Ekspress Meedia ja R.A.A.A.M.

Pileteid saab osta Piletilevist ja Rahva Raamatu kauplustest ja e-poest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare