Meeskonnad alustasid tavapärastes koosseisudes. Volle: Urmas Niitav, Margus Niinemägi, Aimar Arak, Indrek Saar, Raido Vares, Argo Arak. Ösel Foods: Marek Pihlak, Alari Jõesaar, Kristjan Kais, Veiko Lember, Ardo Kasela, Priit Põldmaa.

Esimeses geimis läksid külalised kiiresti juhtima 3:0 ja Niitavi pallingutest 5:2. Väljakuperemehed said esmakordselt ette 8:7 ega andnudki ohje käest. Võrgu ees vahetati esimesed närvilised repliigid, Volle meeskonnas midagi justkui murdus. Viljandlaste blokk ei pidanud, julgestus jäi kaugele. Ösel Foodsi võitis avageimi 15:7.

Teine geim algas viljandlastele halvaendeliselt. Kasela pallingutest läks Ösel Foods ette 4:0. Viljandlaste treener Ülo Vares võttis mõtlemisaja, kuid pilt ei muutunud. Võrgus tegutseti aralt, tagaliin ei päästnud ühtki palli. Tartlased juhtisid 12:0 ja võitsid geimi 15:4. Ent geimi lõpus tegi Viljandi vahetuse, mis end hiljem õigustas — Saare asemel tuli mängu Indrek Susi.

Pärast kohtumist ütles viljandlaste juhendaja, et algul ei harjunud meeskond võõra platsiga. “Suurel väljakul mängimine nõudis kohanemisaega.”

Kolmandas geimis pöörati uus lehekülg. Viljandi läks väljakule Margus Niinemäe sõnade saatel: “Pead püsti, hoiame hammastega kinni!” Kohe esimestel rünnakutel oli Volle mäng teisest puust. Siiski arenes seisuni 10:10 võrdne heitlus. Tänu Niitavi headele löökidele pääses Volle ette 13:11 ja võitis pärast pikka heitlust teenitult 17:15.

Neljandas geimis püsisid tablool pikka aega viiginumbrid, kuid ülekaal kaldus Vollele, kelle platsimäng muutus elavamaks. Hoogu sattus Niinemägi, keda Ösel Foods ei suutnud kuidagi ohjeldada. Otsustav spurt algas seisul 6:6, kui Volle teenis kuus punkti järjest. Tartlased tundusid väsinutena, Toode vahetused ei aidanud — Volle võitis 15:7. Esimene finaalmäng oli kestnud juba 2 tundi ja 18 minutit.

Viienda geimi algul langesid punktid vaheldumisi, siis pääses Ösel Foods ette 5:3. Aga külalised leidsid uue hingamise. Seisul 10:10 lasi Ösel Foods end lihtsas olukorras võrgu kohal haneks püüda, taas hiilgas Niinemägi. Volle noppis kolm punkti järjest ja võitis otsustava geimi 15:13.

Ülo Varese sõnul paranes üldpilt siis, kui viljandlased hakkasid tagaliinis palle üles tooma. “Saime ka bloki tööle,” lisas Vares. Toode pidas tartlaste kaotuse peapõhjuseks servivigu.