TOP 100
Noored
Eesti venelased
Ettevõtjad ja tippjuhid
Poliitikud-ühis­konna­tegelased-ametnikud
Maaelu edendajad
Naised
Sport-kultuur-meelelahutus
1

Kersti Kaljulaid

Eesti Vabariigi president

Jälgijaid Facebookis52421

KoolTallinna 44. Keskkool (Tallinna Mustamäe gümnaasium)

Õpitud elukutse (ülikool)geneetika, majandus (Tartu ülikool)

Aastaid ametis1

Peamine tööriistSõnad

Nime esinemine Delfis 2017. a (artiklite arv)758

Vaata 2016 aasta võitjaid

Eesti Vabariigi president. Lisaks säravale tiitlile aktiivne sise-, eriti aga välispoliitikas. Iseseisev mõtleja ja otsustaja, kellega arvestatakse. Esimene Eesti naine Forbesi saja mõjukaima naise seas.

Loe lähemalt
2

Kaja Kallas

Euroopa Parlamendi saadik

Europarlamendi saadikuna valis ajakiri Politico ta ainsa eestlasena 40 mõjukaima europarlamendi liikme hulka. Särab ka kodustel valimistel. Kui tahaks, võiks olla Reformierakonna esinumber 2019. aasta riigikogu valimistel.

3

Kadri Simson

majandus- ja taristuminister

Ülioluline valitsuse juhterakonna masinavärgis, Jüri Ratase lähedane liitlane. Simsoni jah-sõnata ei otsusta Ratas midagi. Ministrina juhib väga mõjukat valdkonda, ehkki seal silma pole paistnud.

4

Yana Toom

Euroopa Parlamendi saadik

Alla ootuste jäänud tulemusega kohalikel valimistel ja erakonna suvise lõhestamisega on selgelt nõrgestanud oma positsiooni. Tal on sellegipoolest suur mõju Jüri Ratasele.

5

Lavly Perling

riigi peaprokurör

Prokuratuur on nii koos Kapoga ja ka üksi suutnud kohtusse viia väga olulisi ja avalikkust erutavaid kriminaalasju. Perling juhib seda asutust veenvalt.

6

Ülle Madise

õiguskantsler

Õiguskantsler, kes pole mõjukas mitte ainult oma ametikoha, vaid ennekõike just tasakaaluka ja hästi argumenteeritud seisukohtadega arvamusliidri rolli tõttu, mida ta on juba aastaid edukalt kandnud.

7

Mailis Reps

haridus- ja teadusminister

Mulluste presidendivalimiste staar, Keskerakonna juhtrühma tugev lüli. Viimasel ajal kipub tagaplaanile jääma.

8

Anne Mere

Lihatööstuse HKScan juht

Juhib 1500 töötajaga Eesti ja Baltikumi suurimat lihatööstust HKScani. Sattus sel aastal avalikkuses terava kriitikatule alla seoses töötajatega lahvatanud palgatüliga. Olemuselt range, konkreetne, külma närviga ärinaine.

9

Kai Realo

Circle K Eesti juht

Eesti suurima kütuse (ja kabanossi) müüja Circle K Eesti juht. Realo on sel aastal tugevalt avalikkusesse toonud teema noorte töötegemise oskusest ehk selle puudumisest. Samuti on ta olnud häälekas valitsuse maksumuudatuste kritiseerija. Olemuselt särtsakas ja sirgjooneline.

10

Urve Palo

ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister

Sotside mõjukaim naine, kes suudab ministrina teha otsuseid, mida tema (meestest) eelkäijad ei ole suutnud või julgenud. Osales olulise partnerina koalitsiooniläbirääkimiste laua taga ning kaitseb nii valitsuses kui ka avalikkuse ees iga oma algatust raudse leedina.

11

Riina Kionka

Euroopa Liidu Nõukogu ametnik ja endine Eesti diplomaat

Eesti diplomaat, kes on tõusnud Euroopa ülemkogu presidendi Donald Tuski välispoliitikanõunikuks. Valdkonnad, millega ta tegeleb, puudutavad pigem EL-i suhtlust väljaspoole, kuid kaudselt on tema tegevusel läbi EL-i ka mõju Eestile.

12

Aet Maatee

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja

Kultuuritegelane, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja. Loobus mullu Riigikogu saadikukohast, et jätkata peakorraldajana tänavu toimunud noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ ettevalmistamist, mis tõi kokku 26 000 lauljat ja muusikut ning enam kui 70 000 pealtvaatajat.

13

Kyllike Sillaste-Elling

Eesti suursaadik NATO juures

Eesti üks tugevamaid diplomaate, kes on Eestis nõustanud nii peaministrit kui presidenti. Nii neis ameteis kui nüüd Eesti suursaadikuna NATO juures mõjutab otseselt Eesti julgeolekupoliitikat.

14

Annika Laats

Risti koguduse kirikuõpetaja

EELK vaimulik,Rahupaiga Vaikuse Lapsed eestvedaja ning kauaaegne diakooniahaigla ja praegune lastehaigla hingehoidja. Avaldas „Suud puhtkas“ saates toetust samasooliste kooselule, millega läks vastu kiriku ametlikule seisukohale.

15

Maris Jesse

sotsiaalministeeriumi asekantsler

Sotsiaalministeeriumi asekantsler, kes aastaid ajanud alkoholipoliitikat. Selle ajamisega jõudis ta kusagile aga alles siis, kui ta asus tööle temaga sarnaselt mõtleva ministri Jevgeni Ossinovski alluvusse. Küsimus on, miks ta oma teemadega varem kusagile välja ei jõudnud.

16

Sirje Potisepp

Toiduliidu juht

Toiduliidu juhina on Potisepp emalõvina võidelnud arvukate valitsuse maksumuudatuste, nii aktsiisitõusude kui suhkumaksu vastu. Aastaid on tema juhtimisel õnnestunult propageeritud Eesti toidu tarbimist. Olemuselt aktiivne, jõuline, ülimalt informeeritud, hea suhtleja ja lobist.

17

Liisa Pakosta

võrdõigusvolinik

Võrdõigusvolinikuna otsib võimalusi silma paistmiseks, võtab palju sõna ja mõjutab ennekõike just selle kaudu, mitte nn strateegilise hagelemisega.

18

Helen Sildna

muusikafestivali Tallinn Music Week peakorraldaja

Muusikafestivali Tallinn Music Week peakorraldajana viib järgmisel aastal muusikapärlid ka Narva. Tugeva sotsiaalse närviga, avaldab järjepidevalt sotsiaalmeedias arvamust. Teab, kuidas suhelda kõrgete võimukandjate, näiteks presidentidega, ja oskab nende kaasabil oma ettevõtmisi promoda.

19

Marju Lauristin

poliitik

Äsja ametist lahkunud Europarlamendi saadik. Kohalikel valimistel Tartus teise tulemuse teinu. Inimene, kelle arvamusavaldused ei jää kunagi tähelepanuta või vastureaktsioonita.

20

Kristel Aaslaid

näitleja ja laulja

Noortele suur iidol Padjaklubist, lihtsasti samastatav, niieöelda naabritüdruk. On julgelt rääkinud erinevatest probleemteemadest, seostab end teadlikult noorte eluviise mõjutavate kampaaniatega.

Kuidas 2017. aasta edetabel sündis?

Koostasime tänavu juba kolmandat aastat järjest Eesti mõjukamate inimeste pingerea. Edetabeli panid kokku Eesti Päevalehe, Eesti Ekspressi ja Maalehe ajakirjanikud, kes hindasid kandidaatide mõju meie igapäevaelule sel aastal.