1

nublu

Artist

Noorte mõjutajad

Jälgijaid Facebookis4279

Jälgijaid Instagramis15500

Eesti muusikailma suurim (avalik) saladus. Kui enamik artiste naudib tähelepanu, siis mõninaräpi fenomen nublu üritab hoida nii madalat profiili kui ühel tõelisel superstaaril võimalik. Vaid muusikale on siiski raske keskenduda, kui kuulud kõige nõutumate muusikute nimistusse ja sinu loomingul on üle miljoni kuulamise.

Loe lähemalt
2

5MIINUST

Räpparid

Võsu juurtega paheline räpipunt ehk kuulduste kohaselt Maarjamaa kõige parem bänd. Viisid Eesti põhjarannikul asuva aleviku massidesse. Isegi kui sa pole kunagi Võsul käinud, oled sa kindlasti näinud tänavapildis kümneid Võsu pusasid, särke ja nokamütse. Ja no muidugi ka RÄMMAR!

3

Istoprocent

YouTuber

"Eesti suurim ja parim streamer, mees kelle kõrval jääb tüdrukuks isegi Chuck Norris.” Just nii iseloomustab end oma YouTube’i kanalil ligi 29 000 jälgijaga Istoprocent, kes näitab igapäevaselt, kuidas ta mängib arvutimänge, surfab internetis või lihtsalt magab. Kõike seda saadavad sajad ja tuhanded silmapaarid, kellele paistab eelkõige meeldivat Istoprocenti konkreetne ja kohati ka ropp eneseväljendus.

4

Juhani Särglep ja Katri Kats

Instagrammerid

Elu tõepoolest nagu filmis! Katri Palm alias Katri Kats ja Juhani Särglep reisivad mööda ilma ringi, peatuvad luksuslikes hotellides ning saavad selle eest veel palka ka! Eestlastest kutselised puhkajad on ühed menukamad kodumaised sisutootjad, kellel Instagramis kahe peale kokku üle 122 000 jälgija.

5

Hensugusta

YouTuber

Eesti aasta YouTuberi tiitliga pärjatud Henri Karpov on pealtnäha lihtne Tartu poiss, kes filmib enda ja oma pere igapäevategemisi. Lihtsuses peitub aga võlu ning nii on Hensugusta videoid YouTube’is vaadatud üle üheksa miljoni korra. “Ema teeb mulle kohtinguprofiili!!!” “Panin õe telefoni pudelisse?!?” on vaid mõni näide Hensugusta viimastest videotest, mida jälgivad kümned tuhanded Eesti noored.

6

SoundCloudräpparid

SoundCloudräpparid

Eesti muusikamaastikku tänavu rikastanud uus nähtus. Noorte magamistubades sündisid viraalsed hitid, mille keskmeks kaheldav diktsioon ja muretult kodukootud tunnetus. N-ö mõminaräpi skene, mille koduks SoundCloud, ning suurimateks nimedeks Sip€lga 14, Väike Pede, Mick Moon, EUTANAA$IA, Noor Väike Marps ja loomulikult nublu.

7

reket

Räppar

Eesti kõige pikem räppar, keda võib süüdistada nublu tähelennus. Kui nublu debüüdiks peetakse 21. aprillil Tallinnas Erinevate Klubis toimunud kontserti, siis tegelikult leidis tema esimene avalik live aset hoopis päev varem Võrus toimunud reketi albumi „Rahu” esitluskontserdil. Järgneval kuul ilmus YouTube’i ühine pala „Mina ka” ja the rest is history.

8

Kristel Aaslaid

Laulja ja näitleja

„Padjaklubi” Miša, rulliv Öde ja tõeline noorte iidol. Läheneb ühiskondlikele probleemidele ennekõike läbi huumoriprisma ja osaleb tihti erinevates sotsiaalmeediaprojektides. Kevadel oli Aaslaid sotsiaalmeediakampaania #minaoskan eeskõnelejaks, innustades noori rohkem oma oskustele tähelepanu pöörama.

9

Keron ehk noortegängid

Noored

Peks, vägivald ja röövimised keset linna. Suvel tõstis Tallinna kesklinnas pead terrorilaine. Tervet Eestit šokeerinud õudusloo peategelaseks oli 12-18-aastastest noortest koosnevad Lasnamäe ja Kanuti gängid. Instagramist, Snapchatist ja teistest suhtluskeskkondadest said virtuaalsed autahvlid, kus oma veriseid arveteklaarimisi demonstreeriti.

10

Arop

Räppar

Mees, kes on süüdi viimase aasta ühes suurimas kõrvaussis. Nii ekspertide kui ka muusikasõprade poolt aasta parimaks looks nimetatud „Kiki Mikit” oskavad ilmselt une pealt ümiseda ka inimesed, kes aktiivselt muusika kuulamisega ei tegele. Lisaks on Arop plaadifirma Grammilinn Records boss, mille abil tiibu sirutamas noor räpitalent Mick Moon.

11

NOËP

Muusik ja produtsent

Eesti populaarseim mitteräpparist muusik. Lisaks hittide treimisele tegeleb mitmete kiiduväärt aktsioonidega. Osales ülemaailmses talguprojektis World Cleanup Day, astus üles Tartu tselluloositehase vastasel protestikontserdil ja pööras loo “Metsahõik” abil tähelepanu Eesti metsade seisukorrale ja tulevikule.

12

Brigitte Susanne Hunt

Raadiohääl ja näitleja

Krehvtise suuvärgiga Power Hit Radio saatejuht Brigitte Susanne Hunt, kes hakkas tänavu koostöös telekanaliga TV3 pidama videoblogi. Erinevate kirevate prominentide seltsis filmitud videoklipid said ruttu noorte seas menukaks ja suvel toimunud blogiauhindadel pälvis Hunt Aasta Uustulnuka tiitli. Brigitte blogi keskmiseks vaatajaks on 14-aastane tüdruk.

13

Genka

Räpilegend ja festivalikorraldaja

Genka, Oleg ja tegelikult Henry. Plaadifirma Legendaarne Records asutaja ja Eesti HipHopi festivali korraldaja on noorte seas alati menukas. Andnud hoogu mitme riimitalendi karjäärile, kellest tuntumad reket, Beebilõust, Arop, Põhjamaade Hirm ja Metsakutsu. Hiljuti asus võitlust pidama koolikiusamisega, kutsudes rahvast seda märkama ja sellesse sekkuma. Tema on peamine põhjus, miks tänavune noorte mõjutajate tabelis domineerivad räppartistid.

14

Tommy Cash

Visuaalkunstnik ja muusik

Professionaalne räppsuperstaaar. Ainus Eesti räppar, kes on oma abstraktse imago ja loominguga suutnud murda välisturule ning tõusta kultusmuusiku staatusesse. Kui Tommy teeb endale saiapätsidest kalossid või tõmbab jalga eriti koledad kalaplätud, siis tahavad neid kanda mitte ainult siinsed noored, vaid ka tuhanded teised üle kogu Euroopa.

15

Liina Ariadne Pedanik

Laulja, YouTuber ja instagrammer

Laulja, youtuber, instagrammer, snapchatter ja ilmselt mõni tiitel veel. Ariadne sai rahva jaoks küll tuntuks konkursil Eesti Laul 2017 looga „Feel Me Now”, ent suurte lavalaudade asemel särab ta tänasel päeval üha rohkem hoopis sotsiaalmeedias. YouTube’is toodab sisu kolmes erinevas kanalis, millel kokku üle 36 100 jälgija. Veel menukam on ta aga hoopis Instagramis, kus tema tegemisi jälgib pea 41 000 inimest.

16

Kelly Sildaru

Vigursuusataja

Mullu saadud raske vigastus tegi meie imetüdruku vaid tugevamaks. Pärast aastast pausi taas võistlusradadele naasnud Sildaru kirjutas tänavu enda nime ajalooraamatusse. Cardronas toimunud freestyle-suusatamise juunioride MM-il sai temast esimene sportlane, kes suutnud ühel MM-il võita kolm medalit. Lisaks on ta nüüdsest ka läbi aegade kõige edukam juunior – esimene ja seni ainus neljakordne juunioride maailmameister.

17

Maria Rannaväli

YouTuber

Jätkuvalt Eesti üks popimaid youtubereid. Kui algselt postitas ta videoid vaid enda kanalisse, siis viimase aastaga on üha edukamalt käima läinud ka YouChikid, kuhu lisaks Mariale kuuluvad ka Victoria Villig, Juanitavibes ja Sidni. Kahe kanali peale kokku on Rannaväljal jälgijaid pea 50 000 ja umbes sama palju inimesi hoiab tema igapäevaelul silma peal ka Instagramis.

18

Liisa Leetma

Jumestuskunstnik ja instagrammer

Jumestuskunstnikust Liisa Leetma on küll kätt proovinud YouTube’is, kuid aktiivsem on ta hoopis Instagramis, kus temalt ammutavad meigi- ja moeinspiratsiooni tuhanded noored. Ainuüksi tänavu noppis nii Aasta Ilu- ja moeblogija kui ka nii Aasta iluguru ja Aasta Instagrammeri tiitlid.

19

KanadonMuhedad

YouTuber

Üks tavaline Tallinna koolipoiss, kelle magamistoas sündis aasta suurim viraalhitt. 25. märtsil laadis ta oma YouTube’i kanalile KanadonMuhedad üles loo „Pael”, mis on kuue kuuga kogunud üle miljoni vaatamise. Enam kui 22 000 jälgijaga poiss jätkab aktiivselt videote tegemist ning tema teisedki videod on jõudnud veebisaidi trendivate klippide hulka.

20

Sissi Nylia Benita

Laulja

Teleprojekti „Eesti otsib superstaari” seitsmenda hooaja auväärne teine. Sissi Nylia Benita sotsiaalmeedia täitus saates osaledes inetute ja rassistlike sõnumitega. Lauljatar adresseeris probleemi ka avalikult ning paljude suureks jahmatuseks selgus, et pahatahtlike kommentaaride autorid on peamiselt 8–12-aastased tüdrukud.