Ainult tsirkust, mitte leiba. Tallinna TV eelarve suureneb veelgi, aga lasteaedade toiduraha enam ei jätku

 (190)

LASTEAIA TOIT 7
AppleMarkFoto: TERJE LEPP

Keskerakondlik linnavalitsus otsustas lisaeelarvega suurendada juba 3,7 miljoni euroni ulatuvat Talllinna TV eelarvet veel 84 500 euro võrra. Samal ajal ei olnud linnapea Taavi Aas valmis eralasteaedade lastele tasuta toidu võimaldamiseks raha andma.

Tallinna volikogus arutas tänavust teist lisaeelarvet neljapäeva õhtul. Opositsioonisaadikute pahameele pälvis järjekordne kopsakas rahasüst Tallinna TVsse, seekord väidetavalt programmi uuendamiseks. Kui tahtsin linnapea Taavi Aasalt konkreetset vastust, et mida selle 84 500 euroga aasta lõpuni jäänud kuu jooksul siis linna telekanalis uut tehakse, ei andnud ta selget vastust. Nii võib karta, et eetrisse tulevad uued saated, kus keskerakondlastest saatejuhid maksumaksja raha eest endale promo teevad.

Veelgi piinlikumaks muudab selle järjekordse rahaeralduse asjaolu, et linnavalitsus hoiab samal raha kokku laste pealt. Linnavõim ei kohtle kõiki Tallinna lapsi võrdselt, kuna keeldub eralasteaedade lastele tasuta toiduks raha eraldamast. Kui tänavu septembrist saavad linnale kuuluvate lasteaedade lapsed piirsumma ulatuses tasuta süüa, siis eralasteaedades tuleb selle eest vanematel jätkuvalt täie rauaga maksta.

Tallinna TVle eraldatava lisaraha võiks suunata selle vea parandamiseks. Ja linna propagandakanali rahastamise täielik lõpetamine võimaldaks tasuda ka uuel aastal eralasteaedade toitlustamiskulud ning vabanevat raha saaks kulutada veel väga paljudeks vajalikeks asjadeks linnas. Asjadeks, mida nõuab linnalt seadus.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Telli nüüd Eesti Päevaleht ja vali kingitus juurde! Vaata lähemalt »

59 000€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
144 900€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
295 000€
Keila, Maja
Otse omanikult!
72 500€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa

142 990€
Tallinn, Korter
123 390€
Tallinn, Korter
173 580€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare