Link kopeeritud!

Ametiühingutegelane: kauplused peaksid kindlasti 1. jaanuaril olema suletud

 (94)
ostlemine 23. detsember
ostlemine 23. detsemberFoto: Taavi Sepp

Esiteks oleks see hea märk sellest, et ettevõte väärtustab ja austab oma töötajaid ning seab oma töötajate soovid esiplaanile. Töötajatele annaks see võimaluse pere seltsis pühasid väärikalt tähistada.

Kuigi kaubanduskettide juhid väidavad, et töötajad tahavad olla pühade ajal tööl ja teenida kahekordset töötasu, ei küsita tegelikult töötajatelt, kas nad soovivad töötada või olla jõulude ajal, aastavahetusel või riigipühadel vabad. Töötajad väidavad, et üha enam väärtustavad nad seda aega, mida nad saavad perega veeta.

Aastast aastasse näeme järjest hõredamaid kaubanduskeskuste parklaid, kaupluses pole enam tunglemist ja rüselemist ka jõulueelsel ajal. Inimesed planeerivad oma poeskäike ja eelistavad kaubanduskeskuses hängimisele sportlikke eluviise, jalutavad perega või veedavad mõnusalt aega lähedastega.

Kauplusi hoitakse avatuna vaid põhjusel, et ülitugeva konkurentsi tingimustes ei soovi ettevõte naljalt loobuda ühestkikliendist, kes võiks poodi külastada ja oste sooritada just riigipühal.

Ettevõtted on ka ise tunnistanud, et osa kaupluste lahtioleku tundidest on kahjumlikud ja seda näitavad eelmiste aastate müüginumbrid pühade ajal. Seega pole riigipühal töötamine kasumlik ja kauplused võiksid olla riigipühadel suletud.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare