Link kopeeritud!

EKRE on poliitilise profiidi lõikamise nimel kaaperdanud eestlastele tähtsad sümbolid

 (341)
EKRE on poliitilise profiidi lõikamise nimel kaaperdanud eestlastele tähtsad sümbolid
EKRE tõrvikumarssFoto: Tiit Blaat

24. veebruar ning selle aasta olulisemad üritused on selja taga ja meedia tegeleb usinasti kõnede ja kleitide analüüsimisega. Sotsiaalmeedias on juba kuulda kriitikat ja pahameelt Tallinnas toimunud tõrvikurongkäigu suunal.

Ma ise rongkäigul ei osalenud, kuid pealinnast eemal olles vaatasin fotosid tuhandetest tõrvikutest lumises vanalinnas ning pilt oli emotsionaalne. EV 100 on Eesti inimeste jaoks tähtis ja oluline sündmus. Ei peaks olema keeruline aru saada, et kõigile ei piisa teiste emotsioonidele kaasa elamisest ehk kodus teleka ees presidendi vastuvõtul olevaid õnnelikke inimesi vaadata. Rahvas tahtis sajanda sünnipäeva tähistamisel ise osaleda, mitte ainult pealtvaataja olla. Ja selleks oli Tallinnas tõesti kaks võimalust- hommikune lipuheiskamine ja õhtune rongkäik.

Paljud inimesed, kaasa arvatud ma ise, on aga seisukohal, et nad ei saa rongkäigul osaleda, sest üritus on liiga selgelt poliitiline. On väga kahju, et üks erakond on poliitilise profiidi lõikamise nimel eestlastele tähtsa õhtu ja sümbolid kaaperdanud ning seetõttu tekitab rongkäik kõhklusi. Ma olen päris veendunud, et enamus inimesi, kes eile õhtul tõrvikud süütasid, ei mõelnud järgmisel kevadel saabuvatele riigikogu valimistele vaid millelegi hoopis ürgsemale ja eesti rahvale omasele- oleme ju läbi sajandite tähistanud tulede ja lõketega olulisi sündmusi ning tuli sümboliseerib meie vabadusvõitlust läbi aegade. Kindlasti on Eesti sünnipäeva auks tõrvikutega marssimine omal kohal. Eriti kui võrrelda seda täiesti arusaamatu kolonnis Lätti sõitmisega, et seal isamaalisi kõnesid pidada. Võiksime üheskoos mõelda järgmise aastapäeva eel, kuidas tõrvikutelt poliitilist mekki küljest saada.

Lõpetuseks tahan tsiteerida klassikuid ja öelda: „Rahu, ainult rahu". Eesti sünnipäev oli imeilus ja loodan, et kõik inimesed leidsid võimaluse väljendada oma armastust meie kalli kodumaa vastu.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare