Link kopeeritud!

Ekspert Trumpi intriigidest: USA luureorganid ja meedia ei lase Venemaa teemat lahti

 (74)

Herman Kelomees
Herman KelomeesFoto: erakogu

Donald Trumpi esimene pressikonverents seitsme kuu jooksul algas tema pressiesindaja Sean Spiceri jõulise ümberlükkega väidete osas, justkui oleks Venemaal kompromiteerivat infot Trumpi isiklikku laadi tegemiste kohta 2013. aasta Moskva-külastuse ajal. Olgu tõdetud, et tõepoolest kinnitavad ka kõik kuulujutte levitanud ajakirjanikud, et sellise kompra olemasolu kohta tõestusmaterjali pole. Trumpi tiimi soov seda sõnumit rõhutada oli väga suur, seda kinnitas ka valitud asepresident Mike Pence, kes rääkis uuesti sama jutu, mille pressiesindaja juba esitas.

“I think it was Russia” on kindlasti see repliik, mis sellest pressikonverentsist kõlama jääb. Trump viitas demokraatide meilide häkkimisele valimiskampaania ajal, millega seonduvalt on ta seadnud Venemaa vastutuse korduvalt kahtluse alla. Valitud presidendi kõnestiil on masside jaoks väga efektiivne. Ta lausub ettevalmistatud loosungi, mille puhul ta teab, et sellel on väga suur tõenäosus saada pealkirjadeks meedias ning selle ümber räägib suhteliselt sisutühja juttu. Ta argumenteerib väga vähe.

Ei saa siiski öelda, et need, keda hirmutab Trumpi soe suhtumine Venemaasse, said oma murele suurt leevendust. Venemaa on eitanud, et neil on Trumpi kohta kompromiteerivat materjali. Valitud president kasutas pressikonverentsil seda eitust tõestusmaterjalina väitmisel, et Venemaal pole tema kohta komprat ning ütles, et vastasel juhul oleks see juba käiku lastud. See vastaks tõele siis, kui Venemaale oleks kõige kasulikum sellise materjali avaldamine, mitte näiteks selle varjamise lubamine teenete eest.

Samal teemal:

Trump ei suuda panna vastu kiusatusele hoida üleval konflikti USA luureasutustega. Esimese asjana viskab ta õhku kahtluse, et just nemad on tänase skandaali taga. Ta kirjeldab põhjalikult, kuidas ta tegi luurebriifingutega katse. Trump olevat pärast ühel neist koosolekutest osalemist jätnud kogu oma tiimi teadmatusse sellest, millest briifingul räägiti. Pärast seda olevat lekked meediasse ilmunud ning seega polevat saanud nende taga olla Trumpi tiim, pidid olema luurajad. Paljud, eesotsas president Barack Obamaga, on teda hoiatanud: luurajatega läbisaamine on presidendi töö tegemisel ülioluline.

USA luureorganid on Venemaa Lääne-vastase tegevuse teemalistes väidetes enesekindlad. Kuigi Trump ajab endiselt rinda kummi, ilmnesid esimesed märgid jää murdumisest sel teemal. USA meedia ei taha Venemaa-küsimusest kuidagi lahti lasta. Siin maailma nurgas võib muretseja näha ka positiivset: mitte kunagi varem pole Eesti jaoks nii olulist teemat USA avalikkuses sellise põhjalikkusega lahatud.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
157 000€
Rae vald, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
189 000€
Harku vald, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
160 000€
Tallinn, Korter

144 990€
Tallinn, Korter
111 990€
Tallinn, Korter
89 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare